Kedden este a Salzburg ellen vívja története első döntőjét a Fehérvár

Nem sokat, de mégis pihenhettek az ICEHL, azaz a nemzetközi jégkorongbajnokság fináléjába jutott együttesek. A Red Bull Salzburg két nappal többet, mint a Hydro Fehérvár AV19 legénysége, akik történelmi tettet végrehajtva jutottak a döntőbe.
2022.04.04. 13:51 |

A székesfehérvári együttes harmadikként zárta az alapszakaszt, a negyeddöntőben az olasz HC Pustertal Wölfe együttesét 4-0-val búcsúztatta, így először került a legjobb négy közé. Itt az osztrák Villach várt rá, amelyet összesítésben 4-1-re múlt felül, ráadásul biztosította indulási jogát a Bajnokok Ligájában is, ahol huszonöt év után lesz ismét magyar csapat.

Az alapszakaszgyőztes salzburgiak a cseh Znojmót és a Vienna Capitalst is vereség nélkül, söpréssel búcsúztatták. A sorozatban eddig hatszor diadalmaskodott a Red Bull Salzburg - legutóbb 2016-ban -, az osztrák bajnoki címet pedig a finálé eredményétől függetlenül immár kilencedszer hódítja el.

Idénybeli első egymás elleni mérkőzésükön a Salzburg otthon 3-0-ra nyert, majd Székesfehérváron szétlövés után 4-3-ra kerekedett vendéglátója fölé. Salzburgban újabb sima hazai siker született (8-2), legutóbbi alapszakaszbeli találkozásuk után viszont a székesfehérváriak örülhettek (3-2).

A finálé menetrendje:
1. mérkőzés, április 5., kedd: Red Bull Salzburg (osztrák)-Hydro Fehérvár AV19 19.45
2. mérkőzés, április 7., csütörtök: Hydro Fehérvár AV19-Red Bull Salzburg (osztrák) 19.45
3. mérkőzés, április 9., szombat: Red Bull Salzburg (osztrák)-Hydro Fehérvár AV19 17.30
4. mérkőzés, április 11., hétfő: Hydro Fehérvár AV19-Red Bull Salzburg (osztrák) 19.45
5. mérkőzés, április 13., szerda (ha szükséges): Red Bull Salzburg (osztrák)-Hydro Fehérvár AV19 19.45
6. mérkőzés, április 16., szombat (ha szükséges): Hydro Fehérvár AV19-Red Bull Salzburg (osztrák) 18.30
7. mérkőzés, április 18., hétfő (ha szükséges): Red Bull Salzburg (osztrák)-Hydro Fehérvár AV19 19.45