Javított az Alba Fehérvár KC – magabiztos győzelem a Békéscsaba ellen

A múlt heti, Kisvárda elleni hazai vereséget (25-27) követően a Békéscsabát fogadta az Alba Fehérvár KC a Köfém Sportcsarnokban. Józsa Krisztián együttese végig vezetve, simán győzött a sereghajtó ellen, és immár nyolc ponttal áll a tabella nyolcadik helyén.
Alba Fehérvár KC - Békéscsaba 35-28 (18-13)

2021.01.27. 20:38 |

Egyértelmű esélyesként várta Viharsarki együttes ellni összecsapást az Alba Fehérvár KC. Ennek megfelelően jól kezdtek Triscsuk Krisztináék, néhány perc elteltével 3-1 állt az eredményjelzőn. Nem sokkal később azonban egyenlített a sok sebből vérző – ezúttal a koronavírus miatt öt játékosát nélkülözni kényszerülő – Békéscsaba. Agbaba és Török Fanni góljaival jött vissza a vendégcsapat. Jött azonban a válasz a hazaiktól: egy 6-1-es rohammal lépett el ismét az Alba. A szünetig szinte valamennyi mezőnyjátékosát harcba küldte Józsa Krisztián, ezt meg is tehette, hiszen többet nagyon nem jött az egyenlítés közelébe a Csaba.

A második félidő 18-13-as fehérvári előnnyel indult, majd rögtön Szabó-Májer Krisztina lőtt gólt, tovább nőtt a differencia. Amely a folytatásban sem csökkent, sőt! Hét perccel a vége előtt számolhattak volna a szurkolók, ha jelen lehettek volna… Tízzel, 31-21-re vezettek ekkor Afentáler Sáráék. És ugyan ezt követően még megrázta magát egyszer a Békéscsaba, de hétgólosnál kisebbre nem tudták csökkenteni a hátrányukat. Az Alba Fehérvár KC végül megérdemelten, 35-28 arányban győzött, az újabb két ponttal pedig fellépett a tabella nyolcadik helyére. Innét várja tehát a gárda a szombati, Siófok elleni folytatást.

Fehérvár: Pijevic (kapus) 1 – Szabó-Májer 5, Afentáler 4, Triscsuk 6(2), Utasi, Bardi 3, Gerháth 2, Boldizsár 2, Háfra L. 1, Töpfner 5, Temes, Szarka 2, Rózsás, Varga E. 3.