Járási konzultáció a Fejér Megyei Önkormányzat területfejlesztési programjáról

 A Megyeházán folytatódott szerdán délelőtt az a konzultáció sorozat, melyen Fejér megye területfejlesztési koncepciójáról volt szó. A fórumon a Székesfehérvári járás településeinek polgármesterei mondhatják el véleményüket, további ötleteiket, javaslataikat. A koncepció megalkotása azért nagyon fontos, mert a 2014 és 2020 közötti támogatási időszakban ennek alapján dől el, hogy milyen fejlesztésekre lehet pályázatot benyújtani.
2013.03.27. 10:41 |
A Megyeházán folytatódott szerdán délelőtt az a konzultáció sorozat, melyen Fejér megye területfejlesztési koncepciójáról volt szó. A fórumon a Székesfehérvári járás településeinek polgármesterei mondhatják el véleményüket, további ötleteiket, javaslataikat. A koncepció megalkotása azért nagyon fontos, mert a 2014 és 2020 közötti támogatási időszakban ennek alapján dől el, hogy milyen fejlesztésekre lehet pályázatot benyújtani.
 Róth Péter Székesfehérvár alpolgármestere arra hívta fel a figyelmet, hogy hosszú távú hatása van a készülő megyei területfejlesztési koncepciónak. Éppen ezért nagyon fontosak a konzultációsorozatok, hogy meg lehessen ismerni a települések és az ott élő állampolgárok elvárásai, hogy ezek alapján lehessen a lehető legjobb stratégiát kialakítani.
 A területfejlesztési koncepcióhoz készült térképen is jól látható a székesfehérvári elkerülő út harmadik ütemének nyomvonala.
 
 Törő Gábor a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke elmondta, hogy az új területfejlesztési koncepció véglegesítése május 31-ig befejeződik és várhatóan a júniusi megyei közgyűlés dönthet majd annak elfogadásáról. Kérte a Székesfehérvári járás településeinek vezetőit is, hogy küldjék el javaslataikat, hogy még időben be lehessen illeszteni a megyei koncepcióba. A konzultációsorozatot a május 18-i Megyenapon zárják majd, amit Sáregresen rendeznek.
Balsai István a területfejlesztési koncepcióért felelős szakember arról is beszélt, hogy semmi nem maradhat ki a koncepcióból, mert 2014 és 2020 között már nagyon nehéz lenne bármit is változtatni ahhoz, hogy elérhetővé váljék egy-egy tervre az EU támogatott finanszírozás.
 A Székesfehérvári járás településeinek polgármesterei is érdeklődéssel figyelték a koncepcióról szóló előadást. Egy-egy kistelepülés életére, egy jól kialakított területfejlesztési koncepció meghatározó lehet, hiszen ez határozza meg, hogy mire nyújthatnak maj be pályázatot.

Városfejlesztés

  1. Okoszebrákat építettek

    Az egyik legfontosabb a Várkörút gyalogosátkelőinek biztonságosabbá tétele volt - írta Facebook oldalán Fehérvár polgármestere. Az út évvel ezelőtti felújítása minden jogszabályi előírásnak megfelelt, az autósok és a gyalogosok visszajelzései alapján döntöttek az okos-zebrák kihelyezése mellett.

    2026.01.27.
  2. Megújult a könyvtár

    Tíz hónapon át tartott a Vörösmarty Mihály Könyvtár Oskola utcai épületének önkormányzati forrásból megvalósult külső felújítása: a különleges színnek és a kialakított díszvilágításnak köszönhetően valódi ünneplőbe öltözött az épület, amelynek ünnepélyes átadását csütörtökön tartották az Olvasóteremben.

    2026.01.15.
  3. 8086-os busz Fehérváron

    Január 1-től a 8086-os számú helyközi buszjáratok az Autóbusz-állomás és az Iszkaszentgyörgyi úti Árva utca elnevezésű buszmegállók közötti szakaszon székesfehérvári helyi bérlettel és előre megváltott jeggyel is igénybe vehetők mindkét irányban.

    2026.01.13.
  4. Pluszforrás útfelújításra

    Székesfehérvár Önkormányzata 820 millió forint összegű visszatérítést kap a Versenyképes Járások Program keretében. Erről Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter és Czunyiné Bertalan Judit, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium területfejlesztésért felelős államtitkára tárgyalt csütörtökön a Városházán dr. Cser-Palkovics András polgármesterrel, valamint Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselőkkel.

    2026.01.08.