Janus bemutatkozott, a Volán szétlövésben nyert a Bratislava Capitals ellen

Először találkozott pozsonyi ellenféllel a Hydro Fehérvár AV19 az osztrák jégkorongligában, sajnos nézők nem láthatták helyszínen az összecsapást. A Bratislava Capitals ellen a héten igazolt Jaroslav Janus kezdett a fehérvári kapuban, és döntő érdemei voltak a szétlövésben megszerzett győzelemben.
2020.11.11. 22:26 |

Mindkét csapat három győzelemmel és egy kényszerszünettel a háta mögött érkezett a meccsre, amelyen a korlátozások miatt nem lehettek nézők. A máskor félelmetes hangulatú fehérvári csarnok szomorú látványt nyújtott, de a játékosok odatették magukat. Eleinte ez nem hozott sok helyzetet, az első harmadban leginkább egy pozsonyi emberelőnyben akadtak izgalmak. Igaz, Hargrove révén büntetőt lőhetett a hazai csapat, de nem talált be a csatár. A vezetést Sarauer révén mégis a Volán szerezte meg egy lecsorgó korong után.

A második harmadot aktívan kezdte a pozsonyi együttes, ekkor már többször megmutathatta a Fehérvár újonnan igazolt szlovák kapusa, hogy nem véletlenül járt három világbajnokságon is. Jaroslav Janus több nagy védést is bemutatott, volt, hogy pár másodperc alatt kétszer is megmentette a csapatát. De egy elvesztett korongot követően Ahl szólójával szemben tehetetlen volt, így döntetlennel indult a harmadik játékrész.

Ebben villámgyorsan vezetést szereztek a szlovákok Hults remek lövésével, a folytatásban azonban egyre jobban nyomott a Volán. A másik kapusnak, Barosnak is voltak nagy védései, de bő három perccel a vége előtt Petan kiegyenlített, miután remekül passzolta őt meg Sarauer. A hátra lévő időben nem változott az eredmény, miként a hosszabbításban sem, pedig ebben a vendégeknek volt büntetőjük. Kimaradt, így a szétlővés döntött. Miután az első lövő mindkét együttesben betalált, a következő körökben nem született gól. A hatodik fehérvári lövő, Bartalis aztán a léc alá vágta a korongot, és mivel utána Janus ismét hárított, a Voláné lett a két pont.

Hydro Fehérvár AV19 - Bratislava Capitals 3-2 (1-0, 0-1, 1-1, 1-0) - szétlövés után

Gl.: Sarauer, Petan, Bartalis, illetve Ahl, Hults.