-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Januártól az összes családi házas övezetben háznál gyűjtenék a műanyag hulladékot
Az Öreghegyen szeptember végétől november végéig a rendes szemétgyűjtő járattal érkezik a szelektív gyűjtőautó, ami egyik héten a papírt, másik héten pedig a műanyagot szállítja el. A város szemétszállító cége a Depónia Székesfehérvár összes családi házas övezetére szeretné kiterjeszteni a szelektív gyűjtés ezen formáját. Az ingatlantulajdonosok mintegy 20 százaléka csatlakozott eddig az újfajta gyűjtéshez. Mint mondta 5-8 százalékkal csökkent a kommunális hulladék mennyisége az Öreghegyen.
2008.11.12. 07:54 |
Az Öreghegyen szeptember végétől november végéig a rendes szemétgyűjtő járattal érkezik a szelektív gyűjtőautó, ami egyik héten a papírt, másik héten pedig a műanyagot szállítja el. A város szemétszállító cége a Depónia Székesfehérvár összes családi házas övezetére szeretné kiterjeszteni a szelektív gyűjtés ezen formáját.
Az Öreghegyen szeptember 30-tól november végéig 750 ingatlanon próbálják ki az ún. zsákos, szelektív hulladékgyűjtést. Az öreghegyi utcákban sárga zsákokba teszik a lakók a műanyag hulladékot, amit külön szállítanak el. Ma a műanyagot, jövő héten kedden pedig a papírhulladékot pakolják ki a lakók a kuka mellé. A tervek szerint Fehérvár összes családi házas övezetére kiterjesztik a műanyag- és a papírhulladék gyűjtését.
Simon Beatrix a Depónia Kft. szóvivője elmondta, hogy az ingatlantulajdonosok mintegy 20 százaléka csatlakozott eddig az újfajta gyűjtéshez. Mint mondta 5-8 százalékkal csökkent a kommunális hulladék mennyisége az Öreghegyen.
Az öreghegyi kísérlet eredménye alapján a város képviselőtestülete várhatóan decemberben dönt arról, hogy folytassák és bevezessék-e a szelektív hulladékgyűjtés ezen formáját. A fém és az üveghulladékot továbbra is a szelektív szigeteken gyűjti a szemétszállító.
Az Öreghegyen szeptember 30-tól november végéig 750 ingatlanon próbálják ki az ún. zsákos, szelektív hulladékgyűjtést. Az öreghegyi utcákban sárga zsákokba teszik a lakók a műanyag hulladékot, amit külön szállítanak el. Ma a műanyagot, jövő héten kedden pedig a papírhulladékot pakolják ki a lakók a kuka mellé. A tervek szerint Fehérvár összes családi házas övezetére kiterjesztik a műanyag- és a papírhulladék gyűjtését. Simon Beatrix a Depónia Kft. szóvivője elmondta, hogy az ingatlantulajdonosok mintegy 20 százaléka csatlakozott eddig az újfajta gyűjtéshez. Mint mondta 5-8 százalékkal csökkent a kommunális hulladék mennyisége az Öreghegyen.
Az öreghegyi kísérlet eredménye alapján a város képviselőtestülete várhatóan decemberben dönt arról, hogy folytassák és bevezessék-e a szelektív hulladékgyűjtés ezen formáját. A fém és az üveghulladékot továbbra is a szelektív szigeteken gyűjti a szemétszállító.