-
Koszorúzással és misével emlékeznek
Koszorúzással emlékeznek március 21-én, szombaton délelőtt a Rác utcai Mártírok emlékművénél arra a tucatnyi fehérvári polgárra, akiket szovjet katonák gyilkoltak meg 1945. március 22-én. Az esemény gyászmisével zárul, amelyet Pavle Kaplan esperes celebrál.
2026.03.18. -
Megújuló, bővülő technikumok
A Deákban egy új, épületszárny készül, ahol helyet kap egy tanétterem, tancukrászda a tankonyhákkal együtt. A Bugát valósághűen felszerelt tankórtermekkel, tanóvodával és egy tanbölcsődével bővül, míg a Váciban megújulnak a tanműhelyek belső terei és elektromos hálózat, valamint a nyílszárók cseréjét követően elkészül a homlokzati hőszigetelés is.
2026.03.17. -
Új szálloda épül a MET Arénánál
A MET Aréna szomszédságában egy 120 szobás, négycsillagos hotel épül, amely sportolókat, vendégeket fogad és konferenciáknak is otthont ad majd. Az alapkőletételi ünnepséget kedden tartották.
2026.03.17. -
Iskolák újulnak meg
Mintegy hat és fél milliárd forintos fejlesztési program indult a Székesfehérvári Szakképzési Centrum intézményeiben, három iskola új épületének az alapkövét tették le.
2026.03.17.
Január 27-én szombaton kísérik utolsó útjára Dr. Lukács Lászlót
Dr. Lukács Lászlótól január 27-én, szombaton 11 órakor vesznek végső búcsút a Budai Úti Református Templom Urnatemetőjében.
Lukács László 1974-től volt a Szent István Király Múzeum néprajzkutatója, ahol feleségével, dr. Demeter Zsófiával egy időben kezdtek el dolgozni. 1984-2006-ig néprajzi osztályvezetőként, majd 2007-től főtanácsosként dolgozott, 2008-tól az intézmény főmuzeológusa volt. Dr. Lukács László fő kutatási területe Közép-Európa néprajza, népi építészete, a tanyák, a szőlőkultúra, a népszokások, a történeti mondák, a céhes ipartörténet, az iparosok hagyományai, valamint a Kárpát-medencei táj- és népkutatás volt. Évtizedek óta meghatározó alakja volt a múzeumnak, távozásával fájó űrt hagyott maga után. A neves szakembert Székesfehérvár Önkormányzata és a Szent István Király Múzeum saját halottjának tekinti.