Izgalmas mérkőzésen szerzett fontos pontot a Vidi az FTC otthonában

A címvédő és listavezető Ferencváros otthonából távozott egy ponttal a MOL Fehérvár. Az első félidőben Stopira szerezte meg a vezetést, majd a 17 éves Lisztes Krisztián duplájával fordított a Fradi. A 2-2-es végeredményt Schön passzából Makarenko állította be.
2023.04.02. 19:37 |

OTP Bank Liga, 25. forduló:

Ferencvárosi TC-MOL Fehérvár FC 2-2 (0-1)

Groupama Aréna, 12 079 néző, v.: Bogár
gólszerzők: Lisztes (59., 70.), illetve Stopira (7.), Makarenko (79.)
sárga lap: Botka (26.), Kovacevic (40.), illetve Dárdai (9.), Stopira (76.), Nego (92.)

Ferencvárosi TC: Dibusz – Abena, Kovacevic, Knoester – Botka (Lisztes, a szünetben), Esiti (Baráth, a szünetben), Vécsei, Sagal – Gojak (Nguen, 55.), Zachariassen, Traore

MOL Fehérvár FC: Kovács – Bese, Csongvai, Stopira, Heister – Dárdai (Makarenko, 69.), Flores, Christensen (Pokorny, 69.) – Kastrati (Larsen, 85.), Kodro, Schön (Nego, 85.)

Nagy elánnal kezdett a fővárosi együttes, Kovácsnak már a második percben védenie kellett, de egy szögletet követően mégis a Vidi szerezte meg a vezetést. Kastrati szögleténél Stopira hagyott állva mindenkit, és egy védjegyének számító erős fejessel megszerezte a vezetést (0-1)!

A hazaiak Zachariassen lövésénél jártak legközelebb a gólhoz, ám akkor a kapufa mentett. A levegőben lógott az egyenlítés, mégis kis híján a Vidi duplázta meg az előnyét, azonban Schön szünet előtti találatát a videobíró érvénytelenítette egy 30 centiméteres les miatt.

A folytatásban alig 15 másodpercet kellett várni az első ferencvárosi ziccerre, de a csereként beállt Lisztes közelről fölé bombázott. Az 59. percben azonban egy baloldali beadás után betalált a támadó (1-1). A hazaiak újra erőre kaptak, de a vezetéshez Csongvai hibája is kellett, aki saját 16-osán belül adta el a labdát, majd Traore önzetlensége után Lisztes másodszor is betalált. (2-1)

A hajrában azonban nem adta fel és egyenlített a Fehérvár, Schön gyönyörű beadására Makarenko érkezett nagy lendülettel, és öt méterről nagy erővel a hálóba fejelte a labdát (2-2)!