Izgalmas mérkőzésen győzött a Dávid Kornél KA csapata a Tiszaújváros ellen

Hullámzó, feszült, izgalmas mérkőzésen, Simon Benedek szemfüles kosarával szerezett nagy skalpot a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia csapata hazai pályán a Tiszaújváros ellen. A Zöld csoportos győzelem mellett Tóth Péter visszatérésének, és az U20-asok sikerének is örülhetett a DKKA. Dávid Kornél KA – Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 71-70 (19-13, 13-26, 18-12, 21-19)
2023.11.07. 08:45 |

Dávid Kornél KA – Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 71-70 (19-13, 13-26, 18-12, 21-19)

MKOSZ Edzőközpont, v.: Kapusi, Esztergályos, dr. Popgyákunik (Forrai)

DKKA: Simon B. 15/6, Molnár D. 11/3, Kuttor G. 2, Szabó Zs. 16/6, Kis R. 12/3

Csere: Keller V., Somogyfoki P. 3/3, Szalczgruber Á., Büki B., Tóth P. 15/6

Nagy visszatérőt köszönthetett a pályán a DKKA, Tóth Péter is melegített a mérkőzésre, sőt, később pályára is lépett a kiváló játékmester. Jelentős érdeklődés mellett Kocsis Zalán hármasa nyitotta az összecsapást, majd csakhamar a fehérvári csapat is belelendült. 17-7-ig húzott el a DKKA, amikor Lekli Józsefnek időt kellett kérnie. A játékmegszakítás jól sült el, szép lassan kiegyenlítetté vált a mérkőzés. A 19-13-ról induló második negyedben aztán elakadtak a fehérvári találatok, a Tiszaújváros pedig átvette a vezetést. A 16. percig mindössze egy Simon-dupla állt a DKKA neve mellett, miközben a bajnokság éllovasa 13 pontot termelt. Molnár és Tóth hármasával próbált meccsben maradni a Dávid Kornél Akadémia, de a félidő hajrája megint a vendégek szája íze szerint alakult, így 39-32-es sárga-kék vezetés állt a táblán a nagyszünet előtt.

Hasonló mederben folytatódott a meccs a térfélcsere után is. A 24. percre 48-37-re léptek el a tiszaújvárosiak, a DKKA pedig sajnos továbbra sem közelítette meg az első percek dobóteljesítményét, és a büntetővonalon is bizonytalanok voltak. Viszont óriásit küzdöttek! A 28. percre egyetlen pontra zárkózott fel a fehérvári csapat, de 49-48-nál nem tudták visszavenni a vezetést úgy sem, hogy ellenfelük is belehibázott a támadásaiba és kettesével pazarolta el a büntetőket.

Az 51-50-es vendég vezetésről induló negyedik etapban is sokáig a Phoenix járt előrébb, 61-54-re is vezetett, de a hajrára fordulva 61-61-nél előbb kiegyenlített, majd a vezetést is átvette a Dávid Kornél Akadémia. A 39. percben, Simon triplájánál úgy nézett ki, hogy megvan a rangadó, ám Csák is betalált kintről – ráadásul kétszer. 70-69-nél Szabó dobott rövidet a triplavonalon túlról, majd az alapvonali bedobásnál Tóth és Simon letámadása után utóbbi labdát szerzett és bevitte a döntő találatot.

71-70 után már nem változott az eredmény. Nagy győzelmet arattott a DKKA a listavezető tiszaújvárosiak ellen, amivel hármas holtversenyben áll a tabella élén. Ezúttal nem akadt extra teljesítmény a csapatban, de Szabó Zsolt (16 pont, 11 lepattanó, 18 VAL), Tóth Péter (12 pont, 4-4 szerzett labda, kiharcolt fault és gólpassz, 18 VAL) és Simon Benedek (15 pont, 18 VAL) a csapat élére állt. Mellettük Kis Raul (12 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz, 16 VAL) is kiemelhető. Hétközben Hepp Kupa-meccs vár a srácokra a PEAC ellen, majd szombaton ismét pécsi túra következik, az NKA Universitas második csapatához.

Dzunic Branislav: "Nagyon jól kezdtünk, de aztán sok ki nem kényszerített hibát vétettünk, ami miatt sokáig futottunk az eredmény után. Fordítottunk, majd hamarabb is lezárhattuk volna a végjátékot. Egylabdás meccs lett, amin egy kis szerencse döntött. A mai a szív és az akarat diadala volt. Ellenfelünk megmutatta, hogy nem véletlenül vezeti a tabellát, mi pedig felvettük a harcot velük. Ez a meccs megmutatta, hogy kevesebb hibával, fizikálisabban, atletikusabban kell játszani a bajnokság legjobb csapatai ellen."

Könnyedén nyert az U20-as csapat

Dávid Kornél KA U20 – Tiszaújvárosi Phoenix KK U20 129-34 (33-11, 27-4, 38-12, 31-7)

DKKA: Rigó B. 8/3, Hüll M. 18, Ugrics B. 19/3, Hegedűs K. 7/3, Darabont B. 13/3

Csere: Denk N. 20, Budai B. 5/3, Jánni Á. 12/3, Roszel I. 2, Vincz B. 12/6, Denk M. 13/9, Szántó M.

A DKKA U20-as csapatak könnyed mérkőzést játszott a tiszaújvárosi korosztályos együttessel, és közel volt a százpontos diadalhoz. A két páros negyedben alig talált a gyűrűbe az ellenfél, végig komolyan vették a mérkőzést a fiatalok.