-
A toklász miatt egyszer mindenhol lenyírják a füvet a városban
A Városgondnokság a lakossági visszajelzéseket figyelembe véve június 15-én, hétfőn megkezdi a város teljes területére kiterjedő fűnyírási munkálatokat. A döntés hátterében az áll, hogy az elmúlt hetekben számos megkeresés érkezett a magasra nőtt növényzettel kapcsolatban, különösen a kisállattartók részéről, akik számára a toklász megjelenése jelent fokozott problémát.
2026.06.10. -
Ültess fát Fehérváron
A Virágos Székesfehérvár pályázat mintájára LOMBKoronás Székesfehérvár névvel idén is meghirdeti faültetési pályázatát a Városgondnokság. Június 10-től lehetőség van pályázni egy-egy konténeres facsemetére, melyet a földben és föld fölött futó közművek miatt a Városgondnoksággal egyeztetve lehet majd elültetni és gondozni, kizárólag fehérvári közterületen.
2026.06.10. -
LOMBKoronás Székesfehérvár
Mától ismét lehet pályázni a közterületi facsemeték "örökbefogadására" a LOMBKoronás Székesfehérvár program keretében. A kezdeményezés célja, hogy a városlakók aktívan részt vegyenek Székesfehérvár zöldfelületeinek bővítésében és gondozásában.
2026.06.10. -
A pedagógusokat ünnepelték
Pedagógusnap alkalmából rendezte meg hagyományos ünnepségét Székesfehérvár Önkormányzata a Hiemer-ház Báltermében. A város közössége nevében Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte az oktatási-nevelési szféra helyi szakembereit és köszönte meg áldozatos munkájukat.
2026.06.09.
Ivókút, meteorológiai állomás, interaktív tábla – sikeresen pályázott a Vasvári
A támogatás átadására és a projekt megnyitására szerdán került sor a Vasvári Pál Gimnázium udvarán.
Közel tíz évre nyúlik vissza az együttműködés az alapítvány és az iskola között.
A tavalyi évi STEM-pályázat többek között a matematikai mérnöki tudás alapozásáról és egy angol nyelvű vitaverseny megvalósításáról szólt, idézte fel Varga Zsuzsanna, az Arconic-Köfém Mill Products Hungary Kft. ügyvezetője a csekk átadását követően. Mint mondta, cégük stratégiai irányvonalában kiemelten fontos a fenntartható működés, amely a jövőnk, a gyermekeink jövője érdekében a mindennapi gondolkodásunk részévé kell, hogy váljon.
Mészáros Attila alpolgármester köszöntetet mondott, hogy ebben a világjárvány okozta nehéz gazdasági helyzetben is kiemelt szerepet kap a társadalmi felelősségvállalás. A még zajló STEM-program a város életében fontos szerepet játszik a mérnöki képzés alapozásában.
Török Szabolcs, a Székesfehérvári Tankerület igazgatója a sajtótájékoztatón elmondta: büszke arra, hogy Székesfehérváron a gazdasági szférának is ennyire fontos, hogy a diákok jó időben, megfelelő eszközökkel és ismeretekkel gazdagodjanak, hiszen ez egy olyan kölcsönös partnerség, amely feltételezi egymás segítését. Szükségünk van mérnökökre, műszaki szakemberekre, akik nemcsak a szakképzésből, hanem a gimnáziumokból kerülnek ki. A Vasvári Pál Gimnázium pedagógusainak és diákjainak kiemelkedő szakmai munkáját mutatja, hogy a műszaki felsőoktatásba a Vasvári adja a legtöbb hallgatót.