-
MÁV Előre győzelem Budapesten
Budapesten, a Pénzügyőr SE otthonában játszott csütörtökön este Magyar Kupa mérkőzést a MÁV Előre Foxconn csapata. A fehérvári alakulat ezúttal is sikeresen vette az akadályt és sima háromszettes győzelemmel távozott a fővárosból. Pénzügyőr SE - MÁV Előre Foxconn 0-3 (17-25, 18-25, 19-25)
2025.12.04. -
Gerlach a Volánt erősíti!
Max Gerlach, a szlovák Extraliga korábbi pont- és gólkirályaként is bizonyító amerikai csatár a szezon végéig szóló szerződést kötött az osztrák ligában érdekelt Hydro Fehérvár AV19 csapatával. A klub keddi bejelentése szerint a 27 éves támadó várhatóan a héten megérkezik Székesfehérvárra és akár már a hétvégi túrán bemutatkozhat.
2025.12.04. -
Fehérvári házaspár a SportBarátokban
Zárórészéhez érkezett a népszerű SportBarátok beszélgetéssorozat 2025-ben. Vakler Lajos vendégei ezúttal egy nemzetközileg is ismert és elismert házaspár Pánczél Anikó és Abkarovits Géza voltak.
2025.12.04. -
Jubileumi futballfesztivál
A Videoton FCF Baráti Kör Egyesület immár a 25. jubileumi Fehérvári Futballfesztiválra készül december 27. és 30. között. A szervezők várják a csapatok jelentkezését.
2025.12.03.
Itthon kapott ki a Hydro Fehérvár AV19 jégkorongcsapata a Villach SV-től
HYDRO FEHÉRVÁR AV19–EC VILLACHER SV 2–3 (0–1, 2–1, 0–1)
Az első harmad végén Luciani révén került előnybe a vendégcsapat, amelyre a második negyedben Nilsson révén válaszoltak a fehérváriak. Öt perccel később Richter hozta másodjára is előnybe a karintiaiakat, de Sarauer percekkel belül válaszolni tudott, így 2–2-vel futottak a záró játékrészre a csapatok. A harmadik harmadban, a 44. percben Collins is bevette Horváth Dominik kapuját, a Volán pedig a megmaradt időben már nem tudott megújulni.
HYDRO FEHÉRVÁR AV19: Horváth Dominik – Fournier, Horváth M. / O'Brien, H. NILSSON 1 (1) / Stipsicz, Szabó Dániel / Csollák – Kuralt, Hári J. (1), Leclerc / Vértes, Findlay, Petan, / Erdély Cs., Bartalis I., Terbócs, / Németh K., SARAUER 1 (1), Ambrus G. (1). Vezetőedző: Kevin Constantine.
EC VILLACH SV: LAMOUREUX – Kulda (1), RIVETT-MATTINEN (2) / Joslin, Wetzl / Despres (1), Moderer / Kohlmaier, Raspotnig – Grafenthin 1, Rauchenwald (1), Luciani / Sabolic, Collins 1, Hughes / Desjardins, Tomazevic, Richter 1 / Rebernig, Lanzinger, Prodinger. Vezetőedző: Rob Daum.
Kapura lövések: 41–30. Gól – emberelőnyből: 7/1, ill. 3/0.
MESTERMÉRLEG
Kevin Constantine: – Jó meccs volt egy nagyon erős ellenfél ellen. Igazán veszélyesek a Villach támadásai, bármilyen szituációt pillanatok alatt minőségi gólhelyzetté tudnak alakítani. Az első harmadban lehettünk volna kicsit élesebbek, a másodikban úgy játszottunk, ahogy végig kellett volna, a harmadikban pedig nem volt szerencsénk.
Rob Daum: – Fontos győzelmet arattunk. Olyan mérkőzés volt, amely mindkét irányba eldőlhetett volna, de szerencsénkre akárhányszor kiegyenlített a Volán, újabb gólt tudtunk szerezni. Túl sokszor kerültünk emberhátrányba, de majdnem az összeset kivédekeztük. Jól védekeztünk, ezért elég volt a győzelemhez az, hogy három gólt szereztünk.
Forrás: nso.hu
