Itt a szezon vége: kisöpörte a Capitals a Volánt a negyeddöntőben

Az alapszakaszban remeklő, de a középszakaszban a pályaelőnyről lemaradó Hydro Fehérvár AV19 nem tudott meccset nyerni az ICEHL negyeddöntőjében. A Vienna Capitals immár harmadszor búcsúztatta a rájátszástól a Volánt, amely az osztrák ligában továbbra sem tudta egyszer sem túlélni az első kört a play-offban.
2021.03.19. 22:53 |

Az első, sima meccs után (6-1) kétszer minimális különbséggel nyert a Vienna Capitals (3-2, 1-0), így bíztunk benne, legalább egy győztes meccse a Fehérvárnak is lesz a párharcban. A bécsiek persze szerették volna rövidre zárni a negyeddöntőt, és sajnos meg is mutatták, hogyan képzelik: a 12. percben már kettővel vezettek az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. A párharcban igen eredményes Loney vezető gólja után Besse növelte az előnyt, sőt, még az első harmadban emberelőnyben Hartl is betalált.

Alighanem megfordult a fehérvári fejekben, hogy ennél az állásnál tulajdonképpen véget ért a párharc, csodánál is több kellett volna a szépítéshez. Kornakker váltotta Janust a kapuban és be is mutatott néhány szép védést, de ez volt a legtöbb sikerélménye a csapatnak. A harmadik játékrészben aztán az első percben a cserekapust is felavatták a vendégek, akik agresszív játékukkal az egész párharcot uralni tudták. A vége pedig megint kiütés lett. Bár a középső két meccsen a Volánnak is volt reális esélye, összességében simán ment tovább a Capitals - ahogy mindig, amikor a mieink kerültek az útjába a rájátszásban...

Egy szépen induló, sokáig sikeres szezon vége nem lett szép, már a középszakaszban is érezhető volt, hogy túl magasan van a léc. Igazából a közönség hiányát fájlalhatjuk leginkább, hiszen a szezonban sokszor remek győzelmeknek tapsolhattak volna a szurkolók, a play-offban pedig talán hozzá segíthették volna Bartalisékat egy részsikerhez. Reméljük, a következő idényben ott lehetnek a lelátón.

Hydro Fehérvár AV19 - Vienna Capitals 0-6 (0-3, 0-0, 0-3)
Gl.: Loney (2), Besse, Hartl, Archibald, Lakos.

Továbbjutott a Vienna Capitals, 4-0-ás összesítéssel.