-
Nagyok a Kicsikért
Jubileumi, tizedik alkalommal rendezték meg szombaton a Nagyok a Kicsikért Jótékonysági Fesztivált a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Központban. Az egész napos eseményen koncertek, sportprogramok és gyermekfoglalkozások várták a családokat, miközben a résztvevők egy nemes ügyet is támogathattak: a helyszínen összegyűlt adományokat a Fejér Megye Gyermekeiért Alapítvány javára ajánlották fel.
2026.05.09. -
Halétkek pompás ünnepe
A megye számos településéről, de még Bajáról is érkeztek baráti társaságok a XI. Fehérvári Halünnepre, ahová a verőfényes, szinte nyári napnak hála, sokezren látogattak ki, kóstolták meg a finom ételeket, gyűjtöttek recepteket, vagy éppen a változatos programokkal töltötték el az időt családi, baráti közösségben.
2026.05.09. -
Egészségnap a Tóvárosban
A Tóvárosban folytatódott szombaton a városrészi egészségnapok sora Székesfehérváron. Általános állapotfelmérés, testösszetétel- és csontsűrűség-mérés, kardiológia, dietetikai tanácsadás, légzésfunkció vizsgálat és érszűkület-mérés mellett vérnyomás, vércukor és koleszterin mérés is volt.
2026.05.09. -
Együtt tekerünk, együtt nevetünk!
Idén májusban immár negyedik alkalommal rendezik meg a Velencei-tónál a Jótékonysági Tókerülő Bringázást, melynek bevételével a bohócdoktorok 16 hazai gyermekkórházban, számos idősotthonban és speciális nevelési igényű gyerekek iskoláiban végzett munkáját támogatják a nevezők.
2026.05.08.
Ismét Székesfehérváron találkoztak az ország méhészei
Nagy érdeklődés mellett kezdődött meg a méhészek 33. országos találkozója
A kiállítás másik része a mézfogyasztóknak szólt, akik olyan különleges mézeket kóstolhattak meg például, mint a fenyőrügyméz, a selyemfűméz vagy éppen a gesztenyeméz, ám természetesen az örök „klasszikus” akác- vagy vegyesmézekből is pompás felhozatal kényeztette a látogatókat.
„Hát ennek nem túl kellemes az íze!” – mondta egy kíváncsi látogató a méhpempő megkóstolását követően. „A nem kellemes dolgoknak általában jótékony a hatása. A gyógyszert sem az íze miatt szedjük!” – jött azonnal a válasz a termék készítőjétől. És valóban: a fiatal dolgozó méhek garatmirigyváladékából készülő, alapvetően a méhkirálynőt tápláló méhpempő bizonyítottan gyulladáscsökkentő és baktériumölő hatású, érrendszeri problémák, bélbántalmak esetén is segíthet. Ugyancsak megismerhették a kíváncsiak a virágporból, propoliszból és némi mézből készült méhkenyér gyógyító hatását, ám a gyermekek körében érthető módon a méznyalókák voltak a legnépszerűbbek.
A hivatalos megnyitón Keszler László, a Méhészek Fejér Megyei Egyesületének elnöke üdvözölte a megjelenteket, köszönetet mondva a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarának (NAK), Székesfehérvár Önkormányzatának, az Országos Magyar Méhészeti Egyesületnek és a további támogatóknak, hogy négy év szünet után ismét sikerült megrendezni az ország legnagyobbjának számító seregszemlét.

A nyitóünnepségen Takács Fanni mézkirálynő köszönte meg a kaptárok csendes őrzőinek, a méhészeknek a munkát, amellyel biztosítják, hogy a kaptárok zöngése soha ne halkuljon el.
Dr. Cser-Palkovics András polgármester jókívánságát Horváth Miklós Csaba alpolgármester tolmácsolta, aki – mint mondta – 1995 óta kíséri figyelemmel a méhésztalálkozók fehérvári rendezvényeit. Felidézte Szabó János alakját, akinek a tárogatóelőadása nyitotta meg hosszú éveken át a VOK-os találkozót, s örömét fejezte ki, hogy a határon túlról is több méhész jött el a kiállításra. Felvetette, hogy a jövőben akár az új csarnok, a MET Aréna Székesfehérvár is otthont adhatna a rangos találkozónak, így a parkolási problémák is megoldhatók lennének.
A látogatókat Varga Imre István, a NAK Fejér vármegyei elnöke is köszöntötte, aki a magyar méz világszintű minőségére hívta fel a figyelmet, amihez a kiváló termőhelyi adottságokon túl a hazai méhészek szakértelme is szükséges. Kiemelte, a mezőgazdasági kisüzemek fejlesztését most egy pályázat segíti, amelyen 10 millió forintot kaphatnak a méhészek. A pályázatban a kamara falugazdászai ingyenes segítséget nyújtanak.
Bross Péter, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke köszöntőjében felidézte, hogy a fehérvári találkozó a tisztiklubos kis rendezvényből nőtte ki magát az ország legnagyobb szakmai rendezvényévé. Sajnos a covid miatt „mintha valami történt volna a fejekben”, a közösségek megbomlottak, szétmentek. Ezért is fontos újjáépíteni az ilyen találkozókat, ahol a méhésztársadalom – a meglévő nehézségek ellenére – újjáépülhet.