Ismét 0-2-ről nyert a Fehérvár Hockey Akadémia jégkorongcsapata

A Fehérvár Hockey Akadémia 19 jégkorongozói a legutóbbi, a Magyar Kupagyőztes DEAC elleni bajnoki siker után a tavalyihoz képest erősen feljavult Dunaújvárosi Acélbikák együttesét fogadta az Erste Bank Liga újabb fordulójában.
2022.11.01. 20:51 |

Fehérvár Hockey Akadémia-Dunaújvárosi Acélbikák 4-3 (0-1, 2-1, 1-1, 0-0, 1-0) szétlövés után

A 21. percben megint kétgólos hátrányba kerültek az Akadémisták, éppúgy, mint a DEAC ellen az első harmad után. A második 20 perc végére azonban egyenlő állást mutatott az eredményjelző. A harmadik szakasz végére annyiban változott a helyzet, hogy mindkét legénység szerzett gólt, előbb a Fehérvár, amit aztán egyenlített a Dunaújváros, így az egál nem változott. A ráadás 5 percében a kapusok parádéztak, végül a szétlövésben Cizas döntött a hazaiak javára.

Gólszerzők: Mingazov (20. perc), Kóger (32.), Simon 52.) illetve Varga 2 (10. perc, 21., Lammi (53.)

JEGYZŐKÖNYV

Székesfehérvár, 397 néző. Vezette: Haszonits, Timár, Sábián, Muzsik.

FEHA19: Márkus – MINGAZOV 1 (1), Kóger B. 1 / Csollák, Dobmayer / Farkas B., REITER A. (2) / Ivády, Salamon – Cizas 1, Simon P. 1, AMBRUS CS. (2) / Rétfalvi, Farkas L., Keceli-Mészáros / Mayer, Fekete A., Zezelj / Alapi, Dézsi Barnabás, Győrffy (1). Vezetőedző: Anatolij Bogdanov

DAB: KOVÁCS D. – Svars (1), VARGA A. 2 / Brus, Léránt / LAMMI 1, Vas Márk / Erdély B., Marosi – Niskanen, Török (1), Valtola / Dézsi Bence, Embrich, Hadzinikolic (1) / Pinczés O. (1), Somogyi B., Szalma (1) / Horváth Á., Stan, Strenk. Vezetőedző: Niko Eronen

Kapura lövések: 48–29.
Gól – emberelőnyből: 4/0, ill. 4/0

MESTERMÉRLEG
Anatolij Bogdanov:Volt, amikor a sebesség került előtérbe, és akadtak olyan időszakok, amelyekben a taktikai harc dominált. Keményen játszottunk, harcoltunk minden korongért. Hátrányba kerültünk, de a második harmad jól sikerült. Keveset hibáztunk, megvoltak a lehetőségeink a győzelemre már a szétlövés előtt is, például a ráadásban, emberelőnyben. Végül ránk mosolygott a szerencse!

Niko Eronen:Úgy kezdtünk, ahogy szerettünk volna, nálunk volt a pakk, irányítottuk a játékot. Elhúztunk két góllal, úgy tűnt, minden a legnagyobb rendben. Szépített a Fehérvár, ekkor valami történt a csapattal, mintha kicsit elvesztettük volna a koncentrációt. Összességében nem rossz az egy pont Fehérváron, de a FEHA19 jobban akarta, megérdemelte a győzelmet. Amit láttunk a csapattól, azzal nem lehetünk elégedettek, itt az idő, hogy mindenki felébredjen.