-
Elkészült a nyári beültetés
A Virágóra beültetésénél fő szempont volt idén is, hogy ne csak az órakereten belül, hanem az azon kívüli területen is, amennyire csak lehetséges, egy nagy virágtengert alakítsanak ki. Ehhez ötezer darabvirágpalántát ültettek el hétfőn és kedden a kertészek.
2026.05.05. -
Nagyok a Kicsikért!
Tizedik alkalommal rendezik meg a Nagyok a Kicsikért Jótékonysági Fesztivált. Május 9-én, szombaton egész nap ingyenes koncertekkel, sport- és gyermekprogramokkal várnak mindenkit a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Központban. A helyszínen befolyt összeget a Fejér Megye Gyermekeiért Alapítványnak ajánlják fel.
2026.05.04. -
Aszály miatt aggódik az agrárium
Riasztóan alacsony a talaj víztartalma. Ökológiai katasztrófát nem, de súlyos károkat okozhat az a súlyos aszály, ami az egész országot érinti.
2026.05.05. -
Új időszámítás kezdődött
Tovább folytatódott a Tarsoly Ifjúságért Egyesület Európa Klubja. Az érdeklődőknek ez alkalommal Tóth Zoltán választási és közigazgatási szakértő tartott érdekes előadást.
2026.05.05.
Ingyenes szemvizsgálat a Tóparti Gimnáziumban a Látás Hónapja alkalmából
Világszerte felmérések igazolják, hogy elhanyagoljuk a szemünk egészségét: ennek is tudható be, hogy az emberek több mint 50%-ának szüksége lenne valamilyen látáskorrekcióra. Magyarországon közel 1,5 millióan vannak azok, akik még sosem voltak látásvizsgálaton. A Látás Hónapja kezdeményezése nekik is próbál segíteni. Székesfehérváron csatlakozott az akcióhoz a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola is.
A cikkben Videó található!
2011.10.18. 08:32 |
Világszerte felmérések igazolják, hogy elhanyagoljuk a szemünk egészségét: ennek is tudható be, hogy az emberek több mint 50%-ának szüksége lenne valamilyen látáskorrekcióra. Magyarországon közel 1,5 millióan vannak azok, akik még sosem voltak látásvizsgálaton. A Látás Hónapja kezdeményezése nekik is próbál segíteni. Székesfehérváron csatlakozott az akcióhoz a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola is.
A szakértők szerint a vizsgálat fontos, ugyanis nemcsak egy később esetleg súlyossá váló szembetegséget mutathat ki, hanem a cukorbetegség és a magas vérnyomás tüneteit is. A Látás Hónapja akciója, amit a Magyar Látszerész Szövetség, a Magyar Optikus Ipartestület és az optikai szakma együtt szervez október 1-jétől október 31-ig tart. Az érdeklődőknek a résztvevő vizsgálati pontokon ingyenesen megvizsgálják a látását, illetve az orvosok szaktanácsot is adnak. Amennyiben a szemorvos szembetegséget talál, további szemvizsgálatot javasol és az érdeklődőt szakorvosi rendelésre irányítja.
Székesfehérváron folyamatos vizsgálatokra invitált a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola is. Dr. Vizi László Tamásné igazgató elmondta, hogy a tantestületben dolgozó kollégáknak is segíteni szerettek volna az akcióval. „Arra gondoltunk, hogy a kollégáinknak is segítünk azzal, ha megadjuk a tisztánlátás lehetőségét és itt helyben felmérethetik a szemük állapotát, így tudni fogják ha esetleg valamilyen korrekcióra szorulnak” - tette hozzá az intézmény vezetője.