Igazi meglepetés a fa alá - 1,3 millió forintot gyűjtött Zsombinak a Fehérvár Enthroners

Közel két hét alatt több mint 1,3 millió forintot gyűjtött össze a Fehérvár Enthroners közel 30 magánszemély, cég, civil szervezet, alapítvány összefogásával a Guillain Barré-szindrómában szenvedő, 3 éves Zsombi gyógykezelésére. A csapat továbbá licitre bocsátotta Jay Regan #50-es számú mezét, amelyre a segíteni vágyók december 24-én 12 óráig licitálhatnak.
2020.12.23. 13:34 |
Igazi meglepetés a fa alá - 1,3 millió forintot gyűjtött Zsombinak a Fehérvár Enthroners

Zsombi 2018 júniusában született, jókedvű, aranyszőke kisfiú. 15 hónapos koráig minden rendben volt a fejlődésével, 2019 novemberében azonban az életvidám gyermek gyakorlatilag egy délután alatt egy csapásra lebénult. Rengeteg vizsgálat és hosszú kálvária után jött a diagnózis: a kisfiú Guillain Barré-szindrómában szenved, amely az idegrendszert érintő autoimmun betegség. Zsombi jobb lába a gyógyszerek ellenére is súlyosan sérült, az axonok is károsodtak. Ennek ellenére komoly esélye van, hogy újra járhasson-futhasson, ehhez azonban rengeteg kezelés, fejlesztés, terápia szükséges, ami óriási anyagi megterhelés a három kisgyermekes családnak.

A kisfiú és családja ügyét a Fehérvár Enthroners csapata is felkarolta: licitre bocsátották Jay Regan eredeti, mérkőzéseken használt #50-es számú mezét, amelynek kikiáltási ára 50.000 Ft volt, licitálni pedig december 24-én 12 óráig lehet.

Nagy meglepetésre azonban rengeteg felajánlás érkezett a liciten kívül is: a megható összefogásnak és segíteni akarásnak hála, Zsombiék karácsonyfája alá 1.317.000 forintos támogatást kerülhet, a több mint 25 magánszemélynek, cégnek, civil szervezetnek, alapítványnak köszönhetően, akiket megérintett az aranyszőke kisfiú története.

Az örömhírt az Enthroners Facebook-on osztotta meg követőivel: „Büszkék vagyunk arra, hogy ennyien mondtak igent hívószavunkra, és a legnagyobb boldogsággal helyezzük el Zsombiék karácsonyfája alá a csaknem másfél millió forintot, amit természetesen ma át is utaltunk a család számlájára. Bízunk benne, hogy a magunk szerény eszközeivel kicsit mi is hozzá tudtunk járulni ahhoz, hogy a kis Harcos újra mielőbb járni, futni, ugrálni tudjon, és szüleinek ne a mindennapos gondokkal kelljen foglalkozniuk, hanem főként gyermekük rehabilitációjára tudjanak koncentrálni. Mindent bele Zsombi, reméljük pár év múlva az edzéseinken találkozunk újra!”

Fehérvári színes

  1. Februárban is izgalmas programokkal vár mindenkit az Apró kezek!

    Tavaly novemberben nyitott meg Székesfehérváron, a Távirda u 2. szám alatt az Apró kezek bemutatóterem. Az Apró kezek fő motivációja, hogy minden gyermek megtalálja azt az elfoglaltságot, ami feltölti pozitív energiával, fejlődni tud tőle és önbizalmat ad neki a hétköznapokban.

    2026.01.28.
  2. Sajátos nevelési igényű és fogyatékossággal élő fiatalok szüleit segítő program indul

    Az Alba Mentor Humán Szolgáltató Alapítvány „Komplex szülősegítő program – támogatás a fiatal felnőttek kíséréséhez” címmel ingyenes programot indít február 3-i kezdéssel, amellyel sajátos nevelési igényű és fogyatékossággal élő fiatalok szüleinek nyújtanak gyakorlati segítséget. Jelentkezni az Alapítványnál lehet.

    2026.01.28.
  3. 95 tevékeny esztendő

    Egész életében Székesfehérváron élt, s gazdálkodott férjével együtt a 95 esztendős Tőke Istvánné Szatmári Julianna, akit szerdán délelőtt köszöntött otthonában Deák Lajosné, a körzet önkormányzati képviselője. A születésnapos Julianna néni ma is tevékenyen, sőt vidáman tölti napjait, süt, főz, kertet gondoz. A híreket is figyeli, bár azokra – ahogy némi huncutsággal mondja – egy óra múlva már nem is emlékszik.

    2026.01.28.
  4. Székesfehérvár, a gazdag múltú város

    Az idei esztendőben is folytatódik az a lassan három évtizedes hagyomány, amelyet az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület indított útjára: minden esztendőben gyermekrajzokkal – és immár versekkel – illusztrált naptárt adnak ki, mindig Székesfehérvár egy újabb „arcát” megmutatva. 2026-ban a „gazdag múltú város” került a középpontba, amelyet a falinaptár lapjain 15, az asztali naptárban pedig 14 ifjú alkotó munkája mutat be.

    2026.01.28.