Idén a Hétvezér csapata nyerte az Aszalvölgyi Fociupát

Igen csípősen, szinte télies hideggel indult a szombat reggel, ám az ifjú focistákat semmi sem tántoríthatta el, hogy idén is elinduljanak az Aszalvölgyi Kupáért. A hat iskola 10 éves diákjai alkotta csapatok folyamatosan léptek pályára és lőtték a gólokat. 
2025.10.04. 17:41 |
Idén a Hétvezér csapata nyerte az Aszalvölgyi Fociupát

A csapatokat kísérő családtagok, osztálytársak nemcsak a szurkolásban melegedhettek ki, hiszen számos sportprogram várta a Túrózsáki úti szabadidőparkba érkezőket a XIII. Aszalvölgyi Focikupán.

A Felősvárosi, a Hétvezér, Kossuth Lajos, a Széna Téri, a Vasvári Pál és a Zentai Úti Általános Iskola 4. évfolyamos tanulóiból álló csapatok mérkőztek meg szombaton a Túrózsáki úti műfüves pályán. Tizenharmadik alkalommal szervezték meg az Aszalvölgyi Focikupát, amelyen az iskolások sportversenyén kívül számos programmal várták a családokat, akik megismerkedhettek a nordic walkinggal és kipróbálhatták a petanque játékot, emellett Rusznák Renivel közös edzésen vehettek részt a szabadidőpark sporteszközein. A délelőtt folyamán környezeti tanácsadás, ökológiai lábnyomszámítás és ökojátékok is várták a családokat. Egészségügyi szűrésen, általános állapotfelmérésen, valamint életmód-tanácsadáson is részt vehetett bárki.

Deák Lajosné önkormányzati képviselő köszöntőjében megemlékezett arról, hogy közel másfél évtizede az egészségmegőrzés, a mozgás, az iskolák közötti kapcsolatok erősítése hívta életre ezt az őszi, családi programot. Örömét fejezte ki, hogy érvről évre a negyedik osztályos fiúk és lányok pályára lépnek, és már az iskola első napjától készülnek a találkozóra. Köszönetet mondott a pedagógusoknak, hogy felkészítik a gyerekeket, vezetik a csapatokat, valamint a szülőknek, hogy a mozgás terén is jó példát mutatva, fontosnak érzik az egészségtudatos nevelést.

Az idei év különlegessége volt, hogy játékvezetőként pályára lépett a Videoton legendás csatára, Szabó József és a csapat egykori középpályása, Csongrádi Ferenc. A XIII. Aszalvölgyi Focikupát idén a Hétvezér Általános Iskola csapat nyerte. A dobogó második fokára a Kossuth Lajos Általános Iskola diákjai állhattak, míg a Széna Téri Általános Iskola negyedik osztályosai a harmadik helyen zárták a találkozót.