-
Fair Play díjas ARAK-os
Az ARAK tájfutója a 2024. évi Rövidtávú OB-n történt sportszerű cselekedetéért kapta a trófeát. Cselekedete nem csak a ARAK és a Tájfutó, hanem az Olimpiai közösség számára is példaértékű szemlélet.
2026.01.29. -
Nem sikerült a pontszerzés Salzburgban
A Salzburg együttesének sikerült otthon tartani a három pontot. A sorozatban hetedik vereségét elkönyvelő Volán a rájátszás-selejtezőt érő kilencedik helyen áll.Red Bull Salzburg - Hydro Fehérvár AV19 4-0 (2-0, 1-0, 1-0)
2026.01.29. -
Fésüs Irén Emléktorna
A Felsővárosi Általános Iskolában rendezték meg a IV. korcsoportos lány röplabda diákolimpia városi döntőjét, amely idén Fésüs Irén egykori válogatott röplabdázó emlékét őrizte. A négy részt vevő iskola közül az első két helyezett a megyei döntőben képviselheti Székesfehérvárt.
2026.01.28. -
Itthon készül a Vidi
Nem utazott edzőtáborba, a jól ismert hazai kulisszák között készül a tavaszi folytatásra a Videoton. Az NBII-es bajnokság február elején folytatódik.
2026.01.15.
Idegenben szenvedett vereséget a MÁV Előre Foxconn
GreenPlan-VRCK – MÁV Előre Foxconn 3-1 (23-25, 25-19, 25-20, 25-22)
Kazincbarcika, Don Bosco Sportközpont
MÁV Előre Foxconn: Tomanóczy, Péter, Fazekas, Szávai, Sebestyén, Dileo. Csere: Takács (liberó), Szentesi (liberó), Szabó, Ambrus, Eke, Koci, Boa, Pesti. Vezetőedző: Adrian Pricop.
A MÁV Előre SC fordított felállásban vasárnap biztosította be második helyét az alapszakaszban, így Adrian Pricop ideiglenes vezetőedző bátran kísérletezett az összeállítással. Lecserélte a teljes kezdő hatost, melyben a fehérvári együttes ifjú magyar tehetségei közül lehetőséget kapott Péter Arnold, Sebestyén Márton és Szávai Károly is, míg a liberó pozícióban Szentesi Bálint vette át Takács Milán helyét.
A kék-fehérek a szokatlan összeállítás ellenére magabiztos játékkal rukkoltak elő. Az első szettben szinte végig irányítottak, és szoros győzelmet arattak. A kazincbarcikai alakulat ezt követően megtáltosodott, és kihasználta tapasztalatbeli fölényét. Toronyai Miklós vezetőedző mindhárom légiósát pályára küldte. Csapata a második felvonásban négy, a harmadikban ötpontos előnnyel fordította meg az állást.
Adrian Pricop kitartott eredeti hatosa mellett, amely a harmadik játszmában 22-22-es állásnál közel járt a döntő szett kikényszerítéséhez. Ezután azonban a hazaiak zsinórban három pontot szerezve rövidre zárták a találkozót. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a Vegyész feladó-átlója, Bibók Balázs volt, 24 ponttal.
„Ezt az összecsapást 3-1-re elveszítettük, de nagyon hasznos volt számunkra. Olyanok játszhattak végig egy teljes mérkőzést, akiknek erre még nem volt lehetősége a szezonban. Ebben az összeállításban még soha nem voltak pályán a srácok, mégis felvették a versenyt a Kazincbarcika kezdő hatosával. Ráadásul úgy is nagyon közel jártak az ötödik szetthez, hogy egyikük, Péter Arnold még csak 15 éves, és mellette további három junior játékos volt a csapatban. Tomanóczy is fantasztikusan játszott, valamint az ezúttal pihenő, tapasztaltabb csapattagok is kivették a részüket az időkérések során. Büszke vagyok mindegyikükre!” – nyilatkozta Adrian Pricop, a MÁV Előre Foxconn ideiglenes vezetőedzője a mérkőzést követően.