-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Huszonhat frissen kinevezett rendőr kezd a Székesfehérvári Rendőrkapitányságon
"Hazámat szolgálom!” hangzott el a mondat hatvankétszer a rendészeti tanintézetekből kibocsátott végzős hallgatók fogadására csütörtökön délelőtt rendezett ünnepélyes állománygyűlésen. Az összesen 62 végzős szakközépiskolást és főiskolást a megye rendőrfőkapitánya mellett, leendő állományilletékes parancsnokaik és a települések polgármesterei köszöntötték a Fejér Megyei Önkormányzat dísztermében. A Székesfehérvári Rendőrkapitányság állománya huszonhat fővel gyarapodott.
2008.07.04. 08:05 |
Hazámat szolgálom!” hangzott el a mondat hatvankétszer a rendészeti tanintézetekből kibocsátott végzős hallgatók fogadására csütörtökön délelőtt rendezett ünnepélyes állománygyűlésen. Az összesen 62 végzős szakközépiskolást és főiskolást a megye rendőrfőkapitánya mellett, leendő állományilletékes parancsnokaik és a települések polgármesterei köszöntötték a Fejér Megyei Önkormányzat dísztermében.
Öt tiszt és ötvenhét tiszthelyettes kinevezési parancsát olvasták fel csütörtökön délelőtt a Megyeháza dísztermében tartott ünnepségen. A Székesfehérvári Rendőrkapitányság állománya huszonhat fővel, a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság tizenegy fővel, a Bicskei hét, a Móri öt, a Sárbogárdi szintén öt, míg a Gárdonyi Rendőrkapitányság nyolc fővel gyarapodott.

Elsőként a Székesfehérvári Rendőrkapitányság vezetője Csizek Tibor rendőr alezredes kezdte meg a rendőr hölgyek és urak kinevezését. Három hadnagy hölgyet és egy rendőrzászlóst nyomozóvá nevezett ki. Továbbá egy frissen végzett rendőr, aki szintén nyomozóként fog dolgozni – elsőtiszti kinevezésére 2008. augusztus 20-án a központi állami ünnepségen kerül sor. Kinevezett két végzőst rendőr törzsőrmesterré, és tizenkilencet őrmesterré, akik mind járőrként fognak szolgálni a Székesfehérváron.
Simon László r. ezredes úr a Fejér Megyei Rendőr - főkapitányság vezetője hat végzőst tárgyjutalomban részesítette kiváló tanulmányi eredményeik alapján.
Az ünnepség további részében a megye rendőrfőkapitánya az új kollégákhoz szólt. Útravalóként elmondta, hogy „rendőrnek lenni a mindennapokban, szolgálni, nem szakma, nem mesterség, de hivatás, egyszersmind életforma. Alázat és elhivatottság!” dr. Horváth József dandártábornok szavait idézte, aki ekképpen szól az elhivatottságról: „Munkád, munkavégzésed szolgálat is egyben.(...) Ha a feladatodat nem végzed el eredményesen, az visszahat rád. Előbb utóbb kudarcaid lesznek úrrá rajtad. Ezt ne engedd! Tégy eleget a szakmai, taktikai elvárásoknak, akard az eredményt, határozd meg jól a célravezető lépéseket, légy következetes és állhatatos. Eredményed egyszerre egyéni és közösségi, mint ahogy felelősséged is az.”

Öt tiszt és ötvenhét tiszthelyettes kinevezési parancsát olvasták fel csütörtökön délelőtt a Megyeháza dísztermében tartott ünnepségen. A Székesfehérvári Rendőrkapitányság állománya huszonhat fővel, a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság tizenegy fővel, a Bicskei hét, a Móri öt, a Sárbogárdi szintén öt, míg a Gárdonyi Rendőrkapitányság nyolc fővel gyarapodott.

Elsőként a Székesfehérvári Rendőrkapitányság vezetője Csizek Tibor rendőr alezredes kezdte meg a rendőr hölgyek és urak kinevezését. Három hadnagy hölgyet és egy rendőrzászlóst nyomozóvá nevezett ki. Továbbá egy frissen végzett rendőr, aki szintén nyomozóként fog dolgozni – elsőtiszti kinevezésére 2008. augusztus 20-án a központi állami ünnepségen kerül sor. Kinevezett két végzőst rendőr törzsőrmesterré, és tizenkilencet őrmesterré, akik mind járőrként fognak szolgálni a Székesfehérváron.
Simon László r. ezredes úr a Fejér Megyei Rendőr - főkapitányság vezetője hat végzőst tárgyjutalomban részesítette kiváló tanulmányi eredményeik alapján.
Az ünnepség további részében a megye rendőrfőkapitánya az új kollégákhoz szólt. Útravalóként elmondta, hogy „rendőrnek lenni a mindennapokban, szolgálni, nem szakma, nem mesterség, de hivatás, egyszersmind életforma. Alázat és elhivatottság!” dr. Horváth József dandártábornok szavait idézte, aki ekképpen szól az elhivatottságról: „Munkád, munkavégzésed szolgálat is egyben.(...) Ha a feladatodat nem végzed el eredményesen, az visszahat rád. Előbb utóbb kudarcaid lesznek úrrá rajtad. Ezt ne engedd! Tégy eleget a szakmai, taktikai elvárásoknak, akard az eredményt, határozd meg jól a célravezető lépéseket, légy következetes és állhatatos. Eredményed egyszerre egyéni és közösségi, mint ahogy felelősséged is az.”
