Hozta a kötelezőt Budaörsön az Alba Fehérvár KC

Hullámhegyek, és völgyek jellemezék mindkét csapat játékát a Budaörs – Alba Fehérvár KC mérkőzésen, végül Deli Rita együttes megérdemelt győzelmet aratott az utolsó előtti otthonában.
Budaörs – Alba Fehérvár KC 22-25 (10-13)

2019.04.13. 19:50 |

A női kézilabda bajnokság 21. fordulójában Budaörsön lépett pályára az Alba Fehérvár KC. A Pest megyei gárda a tabella tizenharmadik helyéről, hat szerzett ponttal várta az összecsapást, mag a fehérváriak a hetedik pozícióban álltak. A meccs elején felváltva estek a gólok, előbb a fehérvári alakulat, majd a hazaiak vezettek. 5-4 után azonban az Alba egy 6-0-s rohammal ellépett 10-5-re. Úgy tűnt, magabiztos vendég előnnyel mennek pihenni a csapatok, hiszen a Budaörs tizennyolc percen keresztül nem lőtt akciógólt, csak két büntetőből tudta Dávid-Azari Fruzsina bevenni a remek napot kifogó Györkös Rebeka kapuját. A félidő hajrájára azonban összekapták magukat Neukum Tamás tanítványai, így sikerült valamelyest visszajönniük a meccsbe: 13-10-re vezetett a szünetben az Alba FKC.

A fordulás után villámgyorsan az egyenlítés közelébe került a Budaörs, hogy nem lett 5-5 után ismét egál, ahhoz kellett a Györkös bravúrja. Rendezte a sorokat a Fehérvár, és a 39. percben már öttel, 18-13-ra vezetett. Nascimento ezúttal is alaposan kivette a részét a csapat sikeréből, tizenegy gólig jutott a brazil klasszis, de ő sem tudta felrázni a Fehérvárt a 44. és az 54. perc között, ezt az időszakot 4-0-val hozta le a Budaörs, ismét csak egy volt közte. Izgalmas hajrára volt kilátás, de kevesebb mint négy perccel a vége előtt Rózsás Josephine találatát követően már nem igazán volt esélye a házigazdáknak, Pálos-Bognárék küzdöttek ahogy ilyenkor kell, de nem kerültek már a pontszerzés közelébe. Az Alba Fehérvár KC, ha kicsit küzdősen is, de hozta a kötelezőt, és három góllal, 25-22-re győzött Budaörsön!

Fehérvár: Györkös (kapus) – Májer, Zsilinszkájtye 3, Mendy 2, Gorsenyina 2, Pelczéder 1, Boldizsár 1, Nascimento 11(4), Sztankovics, Temes 1, Szarka, Rózsás 3, Varga 1.