Fontos győzelmet aratott a Várda ellen a Fehérvár FC

Alsóházi rangadót vívott a Sóstói Stadionban a Fehérvár FC, a csapat az utolsó helyezett, négypontos Várda együttesét fogadta. Meglepetésre a vendégek szereztek vezetést, de még a félidő előtt sikerült az egyenlítés, majd a második félidőben a győzelmet is bebiztosította a Vidi. Fehérvár FC - Kisvárda Master Good 3-1 (1-1)
2023.10.01. 17:46 |

Fehérvár FC - Kisvárda Master Good 3-1 (1-1)

Az első félidőben gyengén kezdett a Fehérvár FC, amely nem találta az ellenszerét a Várda agresszív pressingjének. A vendégek már a 11. percben megszerezték a vezetést Camaj találatával (0-1). Ezt követően tovább növelhette volna az előnyét a vendégcsapat, amely ismét Camaj révén veszélyeztetett.

Nem sokkal később egy beívelést követően egyenlített a Fehérvár, Kalmár fejjel továbbította a labdát Serafimov felé, aki az ötösről szépen fejelt a kapuba. (1-1)

Nem sokkal később büntetőt ítélt a bíró a Fehérvár javára, a döntést később azonban visszavonta, mert a videobíró szerint Jovicic nem kézzel, hanem a hátával ért bele a labdába a 16-oson belül. Ezt követően Szabó Levente kis híján öngólt szerzett, fejesét Tóth hárította nagy bravúrral.

A második félidő 56. percében Katona szerzett gólt, azonban a VAR érvénytelenítette a találatot. Három percel később azonban már érvényes találat következett, Kodro egy lepattanó labdát lőtt 15 méterről a jobb alsóba. (2-1)

A Vidi a hosszabbításban biztosította be a győzelmet, a mezőny legjobbja, Flores koronázta meg teljesítményét egy bombával,  21 méterről lőtt a kisvárdai kapuba. (3-1)