Hosszabbításos vereség az alapszakasz végén Klagenfurtban, harmadik lett a Volán

Az ICEHL alapszakaszának utolsó meccsén Klagenfurtban, a második helyen előtte álló KAC ellen játszott a Hydro Fehérvár AV19. Az első harmadban a fehérváriak szereztek vezetést, a másodikban egyenlített a házigazda. A Volán kapuját előbb Kornekker, majd sérülése után Gyenes védte. A meccs hosszabbításban dőlt el a Klagenfurt javára.
2021.02.07. 19:38 |

A jegkorongblog.hu tudósítása:

A Fehérvárba visszatért Szabó Dániel, aki egyelőre a negyedik sorban kezdett, a kapuban Janus távollétében továbbra is Kornakker állt, cseréjeként Gyenes öltözött. A magyar hálóőr védésével indult a meccs, a KAC jelentős fölényt harcolt ki. Ennek ellenére a Volán szerzett vezetést, Szabó D. elszaladt, a passzát Lahti lőtte be, 0-1 a 8. percben. A folytatásban is nyomtak a hazaiak, hiába. A második játékrészre Kornakker kisebb sérülése miatt Gyenes jött ki, alaposan megdolgoztatták, hamar fel is avatták, Fraser egyenlített közelről, 1-1.

Hogy a következő periódusban nem született újabb karintiai találat, az elsősorban az összeszedett magyar védekezésnek volt köszönhető.  Az utolsó felvonásban is több lehetőségük volt Hauduméknak, ám Gyenes remekül védett, a végén ráadásul kimaradt egy óriási Erdély-helyzet. A ráadásban Bischofberger lódult meg, első kísérletét védte a fehérvári kapus, az ismétlést már nem, 2-1-re nyert a KAC. A középszakaszt éppen az alapszakasz-második Klagenfurt ellen kezdi az alapszakasz-harmadik Hydro Fehérvár AV19, mégpedig február 16-án hazai jégen.

Klagenfurt - Hydro Fehérvár AV19 2-1 (0-1, 1-0, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után