-
1200 résztvevő a Diáknapokon
Több mint 1200 általános és középiskolás fiatal jelentkezett az idei Fehérvári Diáknapokra: március 26–28. között a város diákjai 15 kategóriában, összesen 431 produkcióval és alkotással mutatkoznak be. A legnépszerűbb színpadi műfaj a könnyűzene és a sótájm: előbbiben 49, utóbbiban 48 műsorszám szerepel a programban.
2026.03.23. -
Megemlékezés a Rác utcában
Koszorúzással emlékeztek szombaton délelőtt a Rác utcai Mártírok emlékművénél arra a tizenkettő ártatlan fehérvári polgárra, akiket szovjet katonák gyilkoltak meg 1945. március 22-én. Az esemény gyászmisével zárult, amelyet Pavle Kaplan esperes celebrált.
2026.03.21. -
Virágos Székesfehérvár
Kiosztották azokat a madár- és denevér odúkat, valamint fecskefészkeket, melyekre a Virágos Székesfehérvár program keretében pályázhattak az itt élők. A kezdeményezéshez 220 háztartás csatlakozott.
2026.03.23. -
Az áldozatokra emlékeztek
Koszorúzással emlékeztek a Rác utcai Mártírok emlékművénél arra a tizenkettő ártatlan fehérvári polgárra, akiket szovjet katonák gyilkoltak meg 1945. március 22-én. Az esemény gyászmisével zárult.
2026.03.23.
Horvát állampolgároknak nyújtott segítségért mondott köszönetet az ország nagykövete
Fehérvárra érkezett dr. Gordan Grliæ Radman horvát nagykövet, hogy köszönetet mondjon a március közepi rendkívüli időjárási körülmények között a város környékén rekedt horvát állampolgároknak nyújtott segítségért és ellátásért. A március 15-i katasztrófahelyzetben három horvát busz rekedt a hó fogságába Székesfehérvár környékén, a 150 diák elhelyezéséről a Kodály Zoltán Általános Iskola és Gimnáziumban kijelölt melegedőben gondoskodtak.
2013.04.05. 13:16 |
Székesfehérvárra érkezett dr. Gordan Grliæ Radman horvát nagykövet, hogy köszönetet mondjon a március közepi rendkívüli időjárási körülmények között a város környékén rekedt horvát állampolgároknak nyújtott segítségért és ellátásért. A március 15-i katasztrófahelyzetben három horvát busz rekedt a hó fogságába Székesfehérvár környékén, a 150 diák elhelyezéséről a Kodály Zoltán Általános Iskola és Gimnáziumban kijelölt melegedőben gondoskodtak.

A horvát diplomatát dr. Cser-Palkovics András polgármester, Dancs Norbert, a Székesfehérvári Járási Hivatal vezetője és a Katasztrófavédelmi Igazgatóság részéről Udvardi János tűzoltó őrnagy fogadta a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Oktatási Intézmény épületében. Itt volt az a melegedő, ahol az időjárás jobbra fordulását várták a hóviharban elakadt horvát diákok és hozzátartozóik.
Dr. Gordan Grliæ Radman nagykövet köszönetet mondott a segítségért, majd a magyar-horvát kapcsolatokról beszélt. Elmondta, hogy a két ország olyan kapcsolatot ápol egymással, ami példaértékű lehet más uniós tagállamok számára is. A történelmi múlt mellett szólt a jövőbeli, közös tervekről is, többek között az infrastruktúra fejlesztésének jelentőségéről. Elmondta, hogy a két országot összekötő autósztráda mellett a vasúti fejlesztés is kiemelkedő jelentőségű.
dr. Cser-Palkovics András polgármester hozzátette, hogy ez terv nagyban érinti Székesfehérvárt, mivel a nyári időszakban a Fehérvár mellett elhaladó sztráda óriási forgalmat bonyolít le. Székesfehérvár polgármestere a sportkapcsolatokról is beszélt, kiemelve, hogy a Medvescak Zagrebbel együtt szerepel a Sapa Fehérvár AV 19 az osztrák jégkoronligában. A polgármester megemlítette azt is, hogy két horvátországi várossal, Biograddal és Zadarral is kiváló kapcsolatokat ápol Székesfehérvár.
A horvát diplomata és Székesfehérvár polgármestere ezt követően közösen hallgatta meg az intézmény tornatermében a kodályos diákok rögtönzött koncertjét, majd az iskolai menzát is felkeresték, ahol példaértékű, egészséges alapanyagokból előállított ételeket ehetnek a diákok.

