Vezetett, büntetőt rontott, végül csak egy pontot szerzett a Vidi

Korán vezetést szerzett a MOL Fehérvár a Honvéd elleni idegenbeli bajnokin. Nikolics betalált, utána pedig 11-est hibázott, még az első félidőben. Ez megbosszulta magát, mert a folytatásban egyenlített a Honvéd, így csak egy pontot szerzett a Vidi a bajnokság 28. fordulójában.
2020.06.09. 23:01 |

Variált a kezdőcsapattal Joan Carrillo, de a Kisvárda ellen gólt szerző Nikolics Nemanja ott volt a pályán, s ha már ott volt, a 4. percben Petrjak remek lekészítése után egy szép lövéssel meg is szerezte a vezetést a Vidinek. A remek kezdés után akár perdöntő előnyt is szerezhetett volna a Fehérvárra visszatért támadó, de a 18. percben kihagyta a Mezgrani kezezése miatt kapott jogos 11-est. A korábbi Vidi-kapus, Tujvel védte a lövést, ez volt Nikolics második kihagyott büntetője a bajnokságban. A friss kupagyőztes Honvéd legnagyobb helyzete az első félidőben Lanzafame előtt adódott, Kovácsik azonban megakadályozta az olasz csatárt a gólszerzésben.

Aktívan kezdett szünet után a fővárosi csapat, Ugrai lövései mutatták ezt. A 63. percben góllá is érett a fölény: Gazdag helyzetét még védte Kovácsik, ám Pátkai eladta a labdát, Ugrai pedig a léc alá lőtt. A 74. percben Stopira fejesénél Tujvel védett, Hodzic elől eltakarították a kipattanót. Három perccel később Nikolics betalálhatott volna, de mellé lőtt. Carrillo támadó szellemű cseréi után veszélyesebbé vált a Vidi, de fellazult a védekezése, amit Mutari használhatott volna ki. Nem tette, maradt az 1-1, a listavezető Ferencvárost üldöző és 11-est rontó MOL Fehérvár inkább vesztett két, mint nyert egy pontot.

Budapest Honvéd - MOL Fehérvár 1-1 (0-1)

MOL Fehérvár: Kovácsik - Hangya, Juhász, Muszliu (Vinicius 73.), Stopira - Pátkai (Hodzic 65.), Elek - Funsho (Futács 81.), Kovács (Houri 65.), Petrjak - Nikolics.

Gl.: Ugrai (63.), illetve Nikolics (4.)