-
Róka Gyula köszöntése
Polgármesteri Elismerő Emlékéremmel köszöntötte nyugdíjba vonulása alkalmából dr. Cser-Palkovics András Róka Gyulát. Az elismerést a Városházán tartott fogadáson adta át a város polgármestere a székesfehérvári civil élet egyik legaktívabb képviselőjének, aki szociális munkásként az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központban fejezte be aktív pályafutását.
2026.05.22. -
Közgyűlési összefoglaló
Elfogadták a tavalyi esztendő zárszámadását és a város gazdasági társaságainak beszámolóit is a 2025-ös gazdasági évről. Döntöttek kettő óvoda igazgatójáról, belvárosi társasházak tetőfelújításához nyújtandó támogatásról és arról is, hogy a belvárosi teraszokon hangosítás nélküli élőzenés programokat is lehet tartani hétvégén. Az ülésen utak és intézmények felújítására is írtak ki közbeszerzési eljárásokat.
2026.05.22. -
Nyugdíjas lett Róka Gyula
Nyugdíjba vonulása alkalmából köszöntötte Róka Gyulát, az Alba Bástya munkatársát, a fehérvári civil élet aktív segítőjét Cser-Palkovics András polgármester. A szakember bár az intézményi munkától elköszön, továbbra is aktív marad a városban.
2026.05.25. -
Drogfogás Fejérben
Egy enyingi família három felnőtt tagját, valamint a szülők kamasz lányát kapcsolták le a rendőrök egy összehangolt akcióban. A rokonok két felső kapcsolatát, valamint egy fogyasztót Érden fogtak el. A műveletben a TEK is részt vett.
2026.05.22.
Hóesésben emlékeztek városszerte az iskolák Március 15-re
Az extrém téli, szeles havas időre való tekintettel a szabadtéri helyszíneken a részt vevők csak néma koszorúzásokkal tisztelegtek a z 1848-49-es forradalom és szabadságharc hősei előtt. A programokban közreműködő iskolák a saját intézményükben mutatták be diákjaik közreműködésével összeállított műsorokat. Néma koszorúzással emlékeztek többek között a Petőfi mozinál, a Jubál Károly Emléktáblánál, a Halesz-parkban és a Rónai Jácint Emléktáblánál is.
2013.03.14. 11:05 |
Az extrém téli, szeles havas időre való tekintettel a szabadtéri helyszíneken a részt vevők csak néma koszorúzásokkal tisztelegtek a z 1848-49-es forradalom és szabadságharc hősei előtt. A programokban közreműködő iskolák a saját intézményükben mutatták be diákjaik közreműködésével összeállított műsorokat. Néma koszorúzással emlékeztek többek között a Petőfi mozinál, a Jubál Károly Emléktáblánál, a Halesz-parkban és a Rónai Jácint Emléktáblánál is.
A Petőfi Mozinál a Belvárosi I. István Középiskola diákjai emlékeztek a nemzeti ünnepen, Székesfehérvár Önkormányzata nevében Égi Tamás alpolgármester, a Fidesz városi szervezetének képviseletében pedig Csanády László alelnök koszorúzott.
A Jubál Károly emléktáblánál a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola volt a házigazda. Székesfehérvár Önkormányzata nevében Róth Péter alpolgármester helyezett el koszorút.
A Halesz parki '48-as emlékműnél a Gróf Széchenyi István Műszaki Szakközépiskola diákjai tisztelegtek, míg Székesfehérvár Önkormányzata nevében Dr. Horváth Miklósné képviselő koszorúzott. Koszorút helyezett el Deák Lajosné és Viza Attila önkormányzati képviselő, valamint Horváth András országgyűlési képviselő is.


Bem Jószef tábornok szobrát Szigli István képviselő koszorúzta meg. A Rónai Jácint Emléktáblánál Dr. Horváth Miklósné képviselő, a Petőfi szobornál Mészáros Attila tanácsnok fejezte ki tiszteletét a forradalom hősei előtt.
Délben a Pelikán Udvarban Égi Tamás alpolgármester és a Kodolányi János Főiskolán Mészáros Attila tanácsnok emlékezett vissza az 165 évvel ezelőtti eseményekre.



