Hiába küzdött nagyot a második félidőben az Alba Fehérvár, kikapott Mosonmagyaróváron

Annak a Mosonmagyaróvárnak az otthonába látogatott szombaton az Alba Fehérvár KC, mely legutóbb nagyon megszorongatta az Érdet, és csak egy góllal kapott ki. Így lehetett tudni, nem lesz könnyű dolga Májerék Óváron. Nos, a félidőben hattal álltak jobban a hazaiak, végül pedig hiába küzdött nagyot a Fehérvár, egy góllal nyert a hazai együttes.

2019.03.30. 19:59 |

Talán kevesen gondolták a Mosonmagyaróvár – Alba Fehérvár KC mérkőzés előtt, hogy az első harminc perc során először, és utoljára 2-1-re vezetett Deli Rita alakulata. A negyedik perc után pedig folyamatosan a házigazdák álltak jobban, szép lassan elhúztak Tilinger Tamaráék három-négy góllal. A játékrész derekán 8-5 volt az állás. És innét a szünetig csak tovább nyílt az olló, a történethez hozzátartozik, hogy az első félidőben a 24. percben szerzett utoljára gólt a Fehérvár, Nascimento dobta a kilencedik fehérvárit, ezután viszont már csak Bízik Réka volt eredményes, ő háromszor is, így 15-9 állt az eredményjelzőn harminc percnyi játék után.

A második félidőre felpörgött az Alba, és elkezdett zárkózni, a 39. percben már csak két gól volt a hátrány, 17-15 után azonban megint az óváriak találtak be kétszer, megint négyre nőtt a differencia. Majd jött Szarka, és Gorsenyina, és újfent lőtávolon belül voltak a fehérváriak. Az utolsó tíz perc előtt megint a Mosonmagyaróvár lődözte a gólokat, így a bő hajrára ötgólos hazai előnnyel fordultak a csapatok. Zsilinszkájtye és Májer szépített gyorsan, majd Mendy is bevette a hazaiak kapuját, 25-23-ra állt a két gárda bő nyolc perccel a vége előtt. Három és fél perc volt hátra, amikor Nascimento értékesített egy hetest, egygólosra olvadt a hazai előny. Az utolsó perc is így indult, de bő fél perccel a vége előtt a remek napot kifogó Kopecz lőtt gólt, ezzel pedig eldöntötte a találkozó, és a két pont sorsát. Zsilinszkájtye ugyan még betalált a végén, de ezzel már csak kozmetikázta az eredményt, a Magyar Kupa után a bajnokságban is kikapott Mosonmagyaróváron az Alba Fehérvár KC.

Mosonmagyaróvár – Alba Fehérvár KC 29-28 (15-9)