Hiába a kétgólos előny, pont nélkül maradt a Hydro Fehérvár AV19

A hétvége második meccsén hazai pályán fogadta Graz együttesét a Hydro Fehérvár AV19, és bár húsz perc után már 2-0-ra vezetett Hannu Järvenpää gárdája, végül még a pontszerzés sem jött össze.
Hydro Fehérvár AV19 – Graz 3-4 (2-0, 0-2, 1-2)

2019.09.29. 20:08 |

Hatodik meccsét játszotta vasárnap délután a Hydro Fehérvár AV19 az EBEL idei kiírásában, az ellenfél pedig a Graz volt a Raktár utcában. Egy esetleges győzelemmel a Volán megelőzte volna vasárnapi riválisát. És az elején úgy tűnt, erre minden esély megvan: Szita Donát góljával a 11-ik percben előnybe került Hannu Järvenpää alakulata. Sőt, még a harmad vége előtt sikerült megduplázni a fórt, Timmins, Lehtonen, Campbell volt a korong útja, utóbbi találata után már 2-0 állt az eredményjelzőn. A második harmadban fordult a kocka: Johansson és Oberkofler is betalált, így a harmadik húsz perc előtt 2-2 volt az állás. A záró harmad elején ismét Oberkofler volt eredményes, de még az utolsó tíz perc megkezdése előtt egyenlített Andrew Sarauer. Az 55-ik percben azonban jött Squires, és belőtte a negyedik grazi gólt, amire már nem volt válasza a hazaiaknak, 4-3-as vereség azt jelenti, pont nélkül zárta a hétvégét a Hydro Fehérvár AV19.

Gólszerzők: Szita, Campbell, Sarauer, illetve Johansson, Oberkofler (2), Squires.