-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Hétvégén napi 100 tonna olaj fogyott a Fűtőerőműben
A Székesfehérvári Fűtőerőmű Gáz utcai kazánjai hat napja földgáz helyett olajjal üzemelnek. Átlagfogyasztásuk naponta 80-90 tonna olaj között van, azonban a hétvégén 100 tonna olaj fogyott naponta a rendkívüli hideg miatt. Koncz Dezső a Székesfehérvári Fűtőerőmű műszaki igazgatója elmondta, hogy ha megszűnik a gázkorlátozás, akkor néhány nap kell még újra földgázzal fűtenek a kazánokban.
2009.01.12. 12:59 |
A Székesfehérvári Fűtőerőmű Gáz utcai kazánjai hat napja földgáz helyett olajjal üzemelnek. Átlagfogyasztásuk naponta 80-90 tonna olaj között van, azonban a hétvégén 100 tonna olaj fogyott naponta a rendkívüli hideg miatt.

A gázkorlátozás miatt továbbra is olajjal tüzelnek a Székesfehérvári Fűtőerőmű Gáz utcai kazánjaiban. Naponta 80-90 tonna olajat égetnek el, azonban hétvégén napi 100 tonna olaj fogyott. A távhővezeték-hálózat több mint a felét ezek a kazánok látják el hővel.
Koncz Dezső a Székesfehérvári Fűtőerőmű műszaki igazgatója elmondta, hogy ha megszűnik a gázkorlátozás, akkor néhány nap kell még újra földgázzal fűtenek a kazánokban, ugyanis először a gáztárolókat töltik fel, majd utána kapnak gázt az erőművek. Kérdésünkre elmondta, hogy az olajjal működő kazánok kétségtelenül környezetszennyezőbbek, mint a földgázzal üzemelők. A füstgáz a 105 méter magas kéményen távozik, mely az esetek többségében kevésbé koncentráltan a várostól délre érezhető a legjobban. A füst összetételét a kéményben folyamatosan mérik és ezt a környezetvédelmi hatóság is ellenőrzi, azonban ha nincs gáz és meleget szeretnénk több mint 21 ezer lakásban, olajjal kell tüzelni.


A gázkorlátozás miatt továbbra is olajjal tüzelnek a Székesfehérvári Fűtőerőmű Gáz utcai kazánjaiban. Naponta 80-90 tonna olajat égetnek el, azonban hétvégén napi 100 tonna olaj fogyott. A távhővezeték-hálózat több mint a felét ezek a kazánok látják el hővel.
Koncz Dezső a Székesfehérvári Fűtőerőmű műszaki igazgatója elmondta, hogy ha megszűnik a gázkorlátozás, akkor néhány nap kell még újra földgázzal fűtenek a kazánokban, ugyanis először a gáztárolókat töltik fel, majd utána kapnak gázt az erőművek. Kérdésünkre elmondta, hogy az olajjal működő kazánok kétségtelenül környezetszennyezőbbek, mint a földgázzal üzemelők. A füstgáz a 105 méter magas kéményen távozik, mely az esetek többségében kevésbé koncentráltan a várostól délre érezhető a legjobban. A füst összetételét a kéményben folyamatosan mérik és ezt a környezetvédelmi hatóság is ellenőrzi, azonban ha nincs gáz és meleget szeretnénk több mint 21 ezer lakásban, olajjal kell tüzelni.
