-
Okoszebrákat építettek
Az egyik legfontosabb a Várkörút gyalogosátkelőinek biztonságosabbá tétele volt - írta Facebook oldalán Fehérvár polgármestere. Az út évvel ezelőtti felújítása minden jogszabályi előírásnak megfelelt, az autósok és a gyalogosok visszajelzései alapján döntöttek az okos-zebrák kihelyezése mellett.
2026.01.27. -
Megújult a könyvtár
Tíz hónapon át tartott a Vörösmarty Mihály Könyvtár Oskola utcai épületének önkormányzati forrásból megvalósult külső felújítása: a különleges színnek és a kialakított díszvilágításnak köszönhetően valódi ünneplőbe öltözött az épület, amelynek ünnepélyes átadását csütörtökön tartották az Olvasóteremben.
2026.01.15. -
8086-os busz Fehérváron
Január 1-től a 8086-os számú helyközi buszjáratok az Autóbusz-állomás és az Iszkaszentgyörgyi úti Árva utca elnevezésű buszmegállók közötti szakaszon székesfehérvári helyi bérlettel és előre megváltott jeggyel is igénybe vehetők mindkét irányban.
2026.01.13. -
Pluszforrás útfelújításra
Székesfehérvár Önkormányzata 820 millió forint összegű visszatérítést kap a Versenyképes Járások Program keretében. Erről Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter és Czunyiné Bertalan Judit, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium területfejlesztésért felelős államtitkára tárgyalt csütörtökön a Városházán dr. Cser-Palkovics András polgármesterrel, valamint Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselőkkel.
2026.01.08.
Hétfőn kezdődik a Távírda utca teljes felújítása - cserélik a közműveket is
A Távirda utcában minden ingatlan új bekötést kap a közművekre. A közművek cseréje a Budai út egy szakaszát is érinti, így várhatóan mintegy két hétig útzár lesz a Budai úton.
A Távirda utca teljes felújítása várhatóan még idén elkészül.
Mintegy 2,5 méter mélyen lesznek parkolósávok, az út sávelhúzással vezet majd a forgalomcsillapított utcában, amelyet dézsába ültetett fák szegélyeznek majd. Megújul a Távirda utca közvilágítása is.
A fejlesztés eredményeként teljesen megújul a Távírda és a Kégl György utca víziközmű-hálózata is és mindkét utca út-, valamint járdaburkolata. A beruházás tervezett befejezési határideje: a Távírda utca vonatkozásában 2018. január 20. A Kégl György utca közbeszerzési eljárása rövidesen megindításra kerül.
Székesfehérvár Önkormányzata pályázatot nyújtott be európai uniós támogatás elnyerésére, amelyből a Távírda és a Kégl György utca csapadékcsatorna-hálózata újulhat meg. A fejlesztéshez a város saját forrással is hozzájárul: a Saára Gyula-program keretében út- és járdafelújításra kerülhet sor, a Víziközmű Fejlesztési Alapból pedig az ivóvíz- és szennyvízcsatorna cseréje is megtörténik. A beruházás megvalósítása komfortosabbá teszi a fehérváriak mindennapjait és környezetvédelmi célokat is szolgál. A kivitelezés július utolsó hetében a két érintett utca Budai úti kereszteződésében indul.
A TOP-6.3.3-16 „Városi környezetvédelmi infrastruktúra-fejlesztések” felhívásra Székesfehérvár Önkormányzata „Távírda – Kégl György utcai csapadékcsatorna rekonstrukciója” címmel nyújtott be pályázatot, az igényelt támogatás összege 167.985.961 Ft. Európai uniós támogatás felhasználásával kerülhet tehát sor a Belváros határán fekvő Távírda és Kégl György utcák rossz állapotú csapadékcsatorna-hálózatának rekonstrukciójára. A fejlesztés eredményeként összesen 844 folyóméter csapadékcsatorna újul meg. A pályázati forrást kiegészítve Székesfehérvár Önkormányzata az érintett útszakaszokon a szükséges ivóvíz- és szennyvízvezeték-rekonstrukciót, valamint az útburkolat-felújítást is megvalósítja.
A Távírda és a Kégl György utca útburkolata, illetve járdaburkolata elhasználódott, az alattuk húzódó ivóvíz- és szennyvízvezeték, valamint csapadékcsatorna cseréje is szükségessé vált.
A csapadékcsatorna megújítása a TOP-6.3.3-16 támogatási felhívás keretében, az ivóvíz- és szennyvízvezeték rekonstrukciója a Víziközmű Fejlesztési Alapból, míg az útburkolat felújítása a Saára Gyula-program keretében önkormányzati forrásból valósul meg a projekttel párhuzamosan. Az átépítés során a Távírda utca esetében 402 fm gerincvezeték kiépítése szükséges (400-800 mm átmérővel) bekötőcsövekkel, tisztító- és víznyelőaknákkal együtt. A Kégl György utcában 442 fm gerincvezetéket építenek ki (400 mm átmérővel) bekötőcsövekkel, tisztító- és víznyelőaknákkal együtt. Mindkét utca esetében a vizek kártételeinek megelőzése és biztonságos levezetése érdekében valósul meg a beruházás.
A projektről bővebb információtitt talál!