-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Hétfőn ingyenes szűrésekkel folytatódik a "Nyitott urológiai szakrendelő" program
Rendkívül nagy érdeklődés fogadta a Szent György Kórház „Nyitott urológiai szakrendelő” programját, melyet az európai prosztata-naphoz kapcsolódva szeptember 15-én,16-án és 17-én tartottak. A Hunyadi úti szakrendelőben 450-en vettek részt a három nap során a térítésmentes szűrővizsgálaton. Minden tizedik esetben porosztata-betegség gyanúja merült fel. A kimagasló érdeklődésre tekintettel szeptember 22-én, hétfőn, 9-től 14 óráig folytatódik a kórház Hunyadi úti szakrendelőjében a szűrés.
2008.09.22. 01:30 |
Rendkívül nagy érdeklődés fogadta a Fejér Megyei Szent György Kórház „Nyitott urológiai szakrendelő” programját, amelyet az európai prosztata-naphoz kapcsolódva az intézmény orvos-igazgatása és az urológiai osztály rendezett szeptember 15-én,16-án és 17-én. A Hunyadi úti szakrendelőben 450 érdeklődő vett részt a három nap során a térítésmentes szűrővizsgálaton. Minden tizedik esetben porosztata-betegség gyanúja merült fel, e betegeket további vizsgálatra jegyezték elő dr. Rácz Lajos osztályvezető főorvos és munkatársai.A három nap során nemcsak prosztata-vizsgálat, hanem úgynevezett kardiovaszkuláris rizikószűrés – vagyis vérnyomás-mérés, vércukor-, koleszterin (HDL, LDL)-meghatározás – is történt. A szűrővizsgálaton résztvevők mintegy 40 %-ának magasabb volt a normál értéknél a vérzsír-szintje, 15 %-uknak magasabb a vérnyomás értéke, egynegyedüknek magasabb a vércukor-értéke. E tünetek jelentőségét az adja: a magasabb vércukor- és vérnyomásérték vagy frissen felfedezett diabetes-, illetve magas vérnyomás betegség, vagy az ismert, de rosszul beállított kezelés következménye lehet.
A kimagasló érdeklődésre és a további igényekre tekintettel szeptember 22-én, hétfőn, 9-től 14 óráig folytatódik a megyei kórházban, a Hunyadi úti szakrendelőben (a 3. emeleti, 321. sz. rendelőjében) a szűrés. Beutaló ezúttal sem szükséges. Amennyiben az igények indokolják, a későbbiekben további tervezett napokon is lehetőségük nyílik majd az érdeklődőknek a térítésmentes szűrővizsgálatra.