-
Ballagnak a Szent Imre diákjai
Május 2-án szombaton elballag a Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda első középiskolai végzős osztálya. Az ünnepség 10:00 órakor Szent István király Székesegyházban kezdődik, a szentmisét Ugrits Tamás iskolabiztos mutatja be.
2026.04.30. -
Mondjad, Atikám!
Korlátozott számban lehet még jegyet váltani Vecsei H. Miklós és Balla Gergely József Attila-estjére. A székesfehérvári közönség május 4-én, hétfőn 19 órakor nézhezi meg a Mondjad, Atikám! előadást a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.
2026.04.29. -
Új kiállítás nyílt a Fő utcán
A lengyelek egyik legfontosabb ünnepét mutatja be az az újonnan nyílt kiállítás, amelynek megnyitóját kedden tartották. A tárlat egészen május ötödikéig tekinthető meg a Fő utcán.
2026.04.29. -
Egy nap Haydn mesterrel
Folytatódott a PartiTúra ifjúsági koncertsorozat. Az Egy nap Haydn mesterrel című koncerten Dénes-Worowski Marcell vezényelte a szimfonikus zenekart.
2026.04.29.
Hegyi Barbara stand up estje és Jazzpéntek Oláh Kálmánnal
Február 10-én, kedden 18.00 órai kezdettel az Öreghegyi Közösségi Házban várja az érdeklődőket önálló estjére Hegyi Barbara. A színésznő személyes hangvételű, humorral és érzelemmel átszőtt utazásra várja a résztvevőket a családi emlékek, az étkezések és az ünnepek világában.
A személyes történetekben humor, derű és fájdalmas szépség egyaránt jelen van – ahogyan az életben is.
Hegyi Barbara mesél arról, mit jelent számára az örökség, az emberség, a gondoskodás, és hogyan válik az étel a szeretet egyik legősibb kifejezőeszközévé. A belépő: 3 500 Ft, jegyvásárlásra itt van lehetőség.

Három nappal később, február 13-án pedig a jazz kedvelőinek kínál igazi csemegét a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ: a kortárs magyar jazz egyik figyelemre méltó képviselője, az Oláh Kálmán Jr. Quintet indítja a népszerű Jazzpéntek idei sorozatát 19.00 órakor az intézmény Fürdő sori épületében.
A Junior Príma Díjjal elismert Oláh Kálmán Jr. a fiatal magyar jazzgeneráció egyik markáns hangú szaxofonosa, aki saját formációjával érkezik Székesfehérvárra.
A koncerten a zenekar első saját albumának, a King’s Gambit-nek a darabjai szólalnak meg, a quintet felállására komponált művekben a modern jazz energikus lendülete találkozik az elmélyült, klasszikus elemekkel átszőtt zenei gondolkodással. A bemutatkozó lemez nem csupán egy indulás, hanem tudatos művészi állásfoglalás is: a zenekar célja, hogy a magyar jazz új generációjának alkotói hangját a nemzetközi színtéren is hallhatóvá tegye.
A zenekar tagjai:Ifj. Oláh Kálmán – szoprán szaxofon, Molnár Sándor – tenor szaxofon, Jónás Géza – nagybőgő, Rigó Gábor – dob, Oláh Kálmán – zongora.
A belépő 3500 Ft, amelyet ITT, vagy személyesen a Barátság mozi pénztárában és az SZKKK Fürdő sori jegyautomatájában lehet megváltani.
A koncert előtt, a helyszínen csak akkor lehet jegyet vásárolni, ha elővételben nem kel el minden hely. A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak a nagyszerű programokra!