-
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Veszélyes az extrém hőség
Nemcsak a burutális hőség, de az erős napsütés miatt is fontos néhány szabály betartása a nyári hónapokban, de főleg a következő napokban. Jön a 40 fokos hőkupola és az extrém uv sugárzás.
2026.06.26.
Házhoz jön a szelekív hulladékgyűjtés az Öreghegyen
Az Öreghegyen szeptember vége óta a keddi rendes szemétgyűjtő járattal érkezik a szelektív gyűjtőautó, ami egyik héten a papírt, másik héten pedig a műanyagot szállítja el. Ez utóbbihoz zsákot biztosít a Depónia, a papírt pedig össze kell kötnie a lakóknak. Östör Annamária a körzet önkormányzati képviselője elmondta, hogy vannak ugyan szelektív hulladékgyűjtő szigetek az Öreghegyen, de így hatékonyabb lehet a szelektív gyűjtés.
2008.10.06. 07:55 |
Az Öreghegyen szeptember vége óta a keddi rendes szemétgyűjtő járattal érkezik a szelektív gyűjtőautó, ami egyik héten a papírt, másik héten pedig a műanyagot szállítja el. Ez utóbbihoz zsákot biztosít a Depónia, a papírt pedig össze kell kötnie a lakóknak. Östör Annamária a körzet önkormányzati képviselője elmondta, hogy vannak ugyan szelektív hulladékgyűjtő szigetek az Öreghegyen, de így hatékonyabb lehet a szelektív gyűjtés. Az Öreghegyen szeptember 30 és november 11 között 750 ingatlanon próbálja ki a szemétszállító cég az ún. zsákos gyűjtést és ha jók a tapasztalatok, akkor rendszeressé válik az effajta szállítás. A szállítás és a műanyagok gyűjtésére szolgáló zsák térítésmentes a lakóknak. A hat hetes próba adatait feldolgozzák, melyből kiderül, hogy mennyivel csökkent a hulladéklerakóba került kommunális hulladék, illetve a szelektíven gyűjtött műanyag és papír mennyisége mutatja e a lakók aktivitását. A fém és az üveghulladékot továbbra is a szelektív szigeteken gyűjti a szemétszállító. A kísérlet eredménye alapján a város képviselőtestülete elé kerül a döntés, hogy folytassák és bevezessék e a szelektív hulladékgyűjtés ezen formáját más városrészekben is.
A szelektív hulladékgyűjtési kísérletben a Vágújhelyi, a Rózsahegyi, a Lipóti, a Körmöci, a Szeredi, a Verbői, a Kassai, a Korponai, a Túróczi, a Bicskei, a Mária-völgy, a Párkányi, a Surányi, a Radványi, a Murányi, a Sasvári és az Árvai utca vesz részt.