-
Vidám nap volt
A nyári szünet utolsó napján, a Grundfos támogatásának és négy munkatársának tevékeny részvételével, a „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület által ismert, saját családjuk nélkül nevelkedő 5-9 év közötti állami gondozott gyermekek a Fővárosi Állat- és Növénykertbe látogathattak.
2026.08.29. -
Jurták, íjak, régi mesterségek
A honfoglalás korába „utazhattak vissza” mindazok, akik szombaton ellátogattak a Palotavárosi tavakhoz, ahol ötödik alkalommal rendezték meg a Jurtanapot. A történelmi és egyúttal városrészi pikniken a jurtaépítéstől az íjászaton és a kézműves foglalkozásokon át a népi játékokig számos program segített a résztvevőknek megismerkedni eleink életével.
2026.08.29. -
Palacsinta Péntek
Folytatódott pénteken a vízivárosi hagyomány, a tanévkezdés előtti utolsó pénteken palacsintázni hívták a gyerekeket a LISZI Iroda elé. Nagyon sok óvodás és iskolás állt sorba, hogy csemegézzen a különféle ízű finomságból. A Palacsinta Péntek töretlen népszerűsége arra ösztönöz, hogy jövőre is legyen folytatás! – mondta a helyszínen Patik Ferenc, Víziváros önkormányzati képviselője.
2026.08.28. -
Hétfőn nyit az uszoda
A nyár utolsó napjaiban érdemes még kihasználni a Városi Strand lehetőségeit, amely az iskolai időszak előtti utolsó héten is várja a fürdőzni és kikapcsolódni vágyókat. Az idei strandszezon augusztus 30-án, vasárnap ér véget.
2026.08.28.
Hazatérő madaraink és mérgező növények a Sóstón – újabb ökotúrák a város zöld szívében
A tavasz közeledtével folytatódnak a népszerű ismeretterjesztő ökotúrák Székesfehérvár zöld szívében, a Sóstó Természetvédelmi Területen.
Március 8-án, szombaton 10.15 órakor a Látogatóközponttól indul a Hazatérő madaraink című program, melyen a Sóstó kora tavaszi madárvilágával, a különböző récefajokkal, gémfélékkel ismerkedhetünk, és együtt hallgathatjuk meg a nászra készülő énekesmadarakat.
A túra hossza körülbelül 2 és fél kilométer, időtartama pedig körülbelül két óra. A gyülekező a Sóstó Látogatóközpontnál lesz, az útvonal a Sóstó-Homokbánya Természetvédelmi Területre vezet. A programot hatéves kortól ajánlják, a maximális létszám 25 főt.
A következő ökotúrát májrcius 29-én, szintén szombaton rendezik Mérgező gyógynövények és társaik címmel.
A túrákra EZEN a linken, vagy a sosto@szekesfehervar.hu email címen, illetve a +36/22 202-373 telefonszámon lehet regisztrálni!