Hatvanöt perc gól nélküli játék után győzött a Hydro Fehérvár AV19 csapata

A Hydro Fehérvár AV19 jégkorongozói a HC Pustertal Wölfe otthonában léptek jégre vasárnap este. A fehérváriaknak nagy szüksége volt a három pontra, így győzniük kellett volna. De idegenben ez sohasem könnyű. Győztek, de ez két pontot ért.
2023.02.05. 20:38 |

HC Pustertal Wölfe-Hydro Fehérvár AV19 0-1 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, büntetők után 0-1)

Egészen ritka mérkőzésnek lehettek szemtanúi a nézők. A mérkőzés során nem esett egyetlen gól sem. A hosszabbításban sem, így 65 perc gól nélküli játékot követően a büntetők döntötték el a találkozó sorsát, Hári János találatával a fehérváriak nyertek.

HC PUSTERTAL: SCHOLL – Willcox, Plastino / Ege, Pavlin / Spencer Glira / De Lorenzo, Althuber – Ahl, Harju, Hannoun / Deluca, Catenacci, Archambault / Andergassen, M.-O. Roy, Bardaro / Mantinger, Berger, Spinell. Vezetőedző: Tomek Valtonen.

HYDRO FEHÉRVÁR AV19: O. ROY – O'Brien, T. Campbell / Fournier, Donaghey / Stipsicz, Horváth M. / Csollák – Erdély Cs., HÁRI J. 1, Kuralt / Leclerc, Bartalis I., Sarauer, / Ambrus G., Németh K., Mihály Ákos / Vértes, Rétfalvi, Terbócs. Vezetőedző: Kevin Constantine.

MESTERMÉRLEG

Tomek Valtonen:Ritka a 0–0-s eredmény a hokiban. Mindkét csapatnak volt lehetősége arra, hogy betaláljon, de ezúttal a fegyelmezett, védekező felfogású jégkorong kerekedett a kreativitás fölé. A Graz már csak három ponttal vezet előttünk, és még játszunk vele az idényben, szóval kivívhatjuk a rájátszást.

Kevin Constantine: – Egyik csapat sem arról híres, hogy sok gólt lő, ezért nem sokkoló a mérkőzés alakulása. Az egész idényünk története benne volt ebben a mérkőzésben, mivel rendkívül keményen küzdöttünk, mégsem voltunk eredményesek egészen a szétlövésig. Több hosszabbításos vereségünk van, mint győzelmünk, úgyhogy örülök a két pontnak.