-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Hatvan köbméter e-hulladékot dobtak ki a fehérváriak
2008.04.13. 10:49 |
Elektronikai hulladékgyűjtő akciót tartottak április 12-én szombaton a Skála parkolóban. A gyűjtés során több mint 60 köbméternyi számítógépet, háztartási gépet, televíziókészüléket és egyéb elektronikai eszközt dobtak ki a fehérváriak. Az programot az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület, a Gaja Környezetvédő Egyesület, Márton Zoltán önkormányzati képviselő, a Polgármesteri Hivatal Környezetvédelmi és Kommunális Irodája és a Depónia Kft közösen szervezte.
Nézze meg mit dobnak ki a fehérváriak! - KÉPGALÉRIA

Magyarországon évente mintegy 150 ezer tonnányi elektronikai eszköz kerül ki a forgalomból. Az elektronikai hulladék mennyisége évente majd 10 százalékkal emelkedik, ami azért is rendkívül aggasztó, mert ezekben a termékekben sok a környezetet súlyosan szennyező, de hasznosítható anyagok vannak.

A mai fogyasztói társadalomban azzal válhat valaki környezetvédővé, hogy meggondolja mit és miért is vásárol meg az üzletekben. Székesfehérváron egyébként minden lakó ingyenesen helyezheti el fölöslegessé vált műszaki berendezéseit a Palotai úton található Hulladékudvarban és a Csalai Hulladéklerakóban is - hívta fel a figyelmet Damsits László a Környezetvédelmi és Kommunális Iroda munkatársa annak kapcsán, hogy a vártnál jóval több elektronikai hulladék gyűlt össze a Skála parkolójában.
Nézze meg mit dobnak ki a fehérváriak! - KÉPGALÉRIA

Magyarországon évente mintegy 150 ezer tonnányi elektronikai eszköz kerül ki a forgalomból. Az elektronikai hulladék mennyisége évente majd 10 százalékkal emelkedik, ami azért is rendkívül aggasztó, mert ezekben a termékekben sok a környezetet súlyosan szennyező, de hasznosítható anyagok vannak.

A mai fogyasztói társadalomban azzal válhat valaki környezetvédővé, hogy meggondolja mit és miért is vásárol meg az üzletekben. Székesfehérváron egyébként minden lakó ingyenesen helyezheti el fölöslegessé vált műszaki berendezéseit a Palotai úton található Hulladékudvarban és a Csalai Hulladéklerakóban is - hívta fel a figyelmet Damsits László a Környezetvédelmi és Kommunális Iroda munkatársa annak kapcsán, hogy a vártnál jóval több elektronikai hulladék gyűlt össze a Skála parkolójában.