Hátrányban játszott igazán jól és fordított a MOL Vidi

A második félidőben jó játékot és Vidi-győzelmet hozott a labdarúgó NB I 26. fordulójának rangadója. A Debrecen ellen 2014 óta veretlen Vidi egy szabadrúgás góllal hátrányba került, de nagy erőket mozgósított és Scsepovics és Pátkai góljával a maga javára fordította a meccset. A fehérváriak hátránya továbbra is nyolc pont a Ferencváros mögött.
2019.03.30. 21:30 |

A tavasz egyik legnagyobb rangadóján a 2019-ben még idegenben nyeretlen Debrecent fogadta a MOL Vidi. A fehérváriaknál kezdőként lépett pályára a válogatottban Horvátország ellen parádés győztes gólt szerző Pátkai Máté, akit 300. NB I-es mérkőzése alkalmából köszöntött a klub.
Jól kezdett a Vidi, a 3. percben Nego centerezéséről Scsepovics maradt le kevéssel, majd egy perccel később megint Nego adott be, Milanov kiváló pozícióból fejelhetett, Nagy bravúrral védett. A 8. percben Milanov lőtt fordulásból kevéssel fölé. A 21. percben Pátkai beadásáról ketten is lemaradtak középen. A 26. percben Kovács szabadrúgását a kivetődő Nagy csak elütni tudta, pont Pátkai elé, aki azonban az üresen maradt kapu mellé emelt. Egy perccel később Bódi centerezésénél Vinícius mentett nagyot középen, majd Varga Kevin lőtt mellé közelről. A 39. percben a kint álló Nagy eladta a labdát, Futács távoli lövésére azonban éppen visszaért és védett. Az első félidő 0-0-val zárult.
A 47. percben Milanov szögletét Futács csúsztatta meg a röviden, Nagy fogta a léc alá tartó labdát. Az 54. percben vezetést szerzett a Debrecen: Tőzsér lőtt szabadrúgásból Kovácsik kapujába. Az 57. percben Scsepovics válaszolhatott volna, de védője szorításában mellé lőtte Kovács beadását, három perc múlva Elek 25 méteres kapáslövése nem talált kaput. A 65. percben Varga lövése suhant el Kovácsik kapuja mellett. A 69. percben később Scsepovics lövését a gólvonalon álló védő vágta ki, egy perccel később Futács lőtt fölé húsz méterről. A 75. percben Nego ugrott ki a jobbszélen, centerezéséről Hodzic maradt le centikkel.

A 77. percben aztán góllá értek a Vidi próbálkozásai: Scsepovics távoli, lapos lövése talált utat Nagy hálójába, 1-1. Vérszemet kaptak a fehérváriak, és hét perccel később már vezettek: Hodzic lövése kijött a kapufáról, az érkező (ki más?) Pátkai Máté pedig elemi erővel vágta a hálóba a labdát. A 89. percben Kovácsik hatalmas bravúrral szedte ki Zsóri fejesét, majd a túloldalon már a hosszabbításban Futács bólintásánál Nagy védett nagyot. A MOL Vidi hátrányból felállva 2-1-re legyőzte a Debrecent, és továbbra is nyolc pont a hátránya a Kisvárdán nyerő Ferencvárossal szemben.

MOL Vidi - DVSC 2-1 (0-0)
Vidi: Kovácsik – Nego, Juhász, Vinícius, Stopira – Pátkai, Elek (Hadzic), Kovács (Huszti), Milanov (Hodzic) – Scsepovics, Futács