Hatot ütött, könnyedén nyert Dornbirnban a Hydro Fehérvár AV19

A ligautolsó Dornbirn otthonában lépett pályára, és két harmad alatt le is rendezte a meccset a fehérvári EBEL-csapat. Sarauer duplázott, végül hat gólig jutott és csak kettőt kapott a Volán.
2019.12.13. 21:46 |

A jegkorongblog.hu tudósítása:

A Dornbirn lendületesen kezdte a meccset, de ez nem tartott sokáig, hamar átvette az irányítást a Volán, köszönhetően egy emberelőnynek is. Az első gólra ezzel együtt a 13. percig kellett várni, Stipsicz passzolt volna középre, egy védőről bement, ez volt az előző szezonban rendkívül gól- és ponterős bekk első találata az idén, 0-1. Tempós oda-vissza hoki ment a folytatásban, a vendégek kapujában Kornakker állta a sarat.

A második menet egyértelműen a Fehérváré volt, Erdély és Sarauer lódult meg kettő-az-egyben, utóbbi lőtte be, 0-2 a 22. percben. Ezt követően a DEC próbált menni a szépítésért, hiába, majd a harmad derekán két újabb magyar gól született. Előbb Kóger lőtte be Sarauer passzát, majd Timmins kipattanóját kotorta be Yogan, 0-4 a 35. percben. Emberelőnyt kaptunk, Erdély hatalmas vasat lőtt, a játékvezetők meg is videózták, nem volt bent.

A harmadik felvonásban jelentős offenzívát indítottak a hazaiak a felzárkózásért, és részsikereket fel is jegyezhettek ez ügyben, hiszen Körkkö a 46., Bau Hansen az 53. percben volt eredményes, 2-4. Mielőtt azonban elhitték volna, hogy még lehet keresnivalójuk, Sarauer megduplázta saját góljai számát, majd két perccel később Szita Donát is betalált, 2-6. Innen nem volt és nem is lehetett visszaút, magabiztosan nyert a Hydro Fehérvár AV19, amely továbbra is nagy erőkkel üldözi a középmezőnyt. A magyar EBEL-csapat legutóbbi hat meccséből a negyediket nyerte meg.

Dornbirn Bulldogs - Hydro Fehérvár AV19 2-6 (01, 0-3, 2-2)
Gl.: Körkkö, Hansen, illetve Sarauer (2), Stipsicz, Kóger, Yogan, Szita