-
Összejött az álomdöntő
Kaposvár–MÁV Előre döntőt rendeznek a férfi röplabda Magyar Kupa döntőjében, miután a két favorit nagy nehezen, öt játszmában nyerte a maga mérkőzését a pénteki elődöntők folyamán. A MÁV Előre öt játszmában győzte le a PSE-Prestige Fitness csapatát. MÁV Előre Foxconn-Prestige Fitness PSE 3-2 (22, 20, -23, -23, 9)
2026.01.31. -
Tizenhatgólos Alba Fehérvár KC győzelem a Dunaújváros ellen
A kiesőhelyen álló, továbbra is nyeretlen Dunaújváros házigazdaként 39-23-ra kikapott az Alba Fehérvártól. A vendégeknél Emilija Lazic tíz, Zentai Dorottya hét alkalommal volt eredményes. A mindössze nyolc mezőnyjátékost benevező hazaiaknál Horváth Anna hét, Egejuru Euniké Sára hat gólt lőtt.Dunaújvárosi Kohász KA - Alba Fehérvár KC 23-39 (11-22)
2026.01.30. -
Fésüs Irén Emléktorna
A Felsővárosi Általános Iskolában rendezték meg a IV. korcsoportos lány röplabda diákolimpia városi döntőjét, amely idén Fésüs Irén egykori válogatott röplabdázó emlékét őrizte. A négy részt vevő iskola közül az első két helyezett a megyei döntőben képviselheti Székesfehérvárt.
2026.01.28. -
Itthon készül a Vidi
Nem utazott edzőtáborba, a jól ismert hazai kulisszák között készül a tavaszi folytatásra a Videoton. Az NBII-es bajnokság február elején folytatódik.
2026.01.15.
Június 5-én hatodszor is TESZ futás lesz Székesfehérváron
Az egészségtudatos életmódot és a környezettudatosságot hivatott összekapcsolni a TESZ futóverseny, amelyre ezúttal is várják mindazokat, akik szívesen összekötik a kellemest a hasznossal és akár egyénileg, akár a családdal vagy munkatársaikkal rajthoz állnak a Tiszta, Egészséges Székesfehérvárért futóversenyen.
"Örülök annak, hogy egyre nagyobb múltra tekint vissza a város, az ARAK és a Depónia közös gyermeke, amelynek története 2011-ben kezdődött" - emlékeztetett Östör Annamária egészségügyi és sport tanácsnok, aki mindenkit, de elsősorban az amatőr, hobbi futókat invitálja a TESZ-re.
Steigerwald Tibor a Depónia Nonprofit Kft. ügyvezetője hozzátette: "Nem hezitáltunk, amikor annak idején Hirt Károly az ARAK elnöke megkeresett minket az ötletével. Belevágtunk és immár hagyományt teremtettünk, most már nem csak a fehérvári amatőr futók írják be a "versenynaptárukba" a rendezvényünket. A TESZ résztvevőinek száma évről-évre emelkedik, biztos vagyok benne, hogy most is meghaladjuk a létszámot".
Hirt Károly az ARAK elnöke rámutatott: "A TESZ volt az első tömegfutóverseny Székesfehérváron, amely hatodik éve egészségükért tenni akarókat szólítja meg. A filozófiánk az, hogy összekapcsoljuk az egészséges életmódot és a környezetvédelmet."
Június 5-én pünkösdhétfőn a tavalyihoz hasonlóan 17 órakor rajtol a mezőny a megszokott helyszínről a Rákóczi útról, a Panorama Offices elől. Öt órakor egyszerre rajtolnak a három fős "E.ON" családi csapatok (két szülő és egy gyermek vagy fordítva) és a szintén három fős "'Panorama Offices" munkahelyi váltók, valamint az egyéni futók 4,8 km-es "Decathlon" és a 9,6 km-es "Lake Side" kategória indulói. Majd 18 órakor rajtol a Depónia tömegfutás.
"Az előnevezés már lezárult, de a helyszínen a verseny előtt lehet még nevezni, érdemes időben érkezni" - tájékoztatott Borsányi Zoltán az ARAK utánpótlás menedzsere. "A Depónia tömegfutáson jelképes a nevezési díj: egy laposra taposott PET palack. Az egyéni számokban, a családi csapatban és a munkahelyi váltóban nevezési díj ellenében lehet indulni. A résztvevőket egészségyügyi szűrővizsgálatokkal, talpvizsgálattal is várjuk."
A szervezők ezúttal is várják a jótékonysági adományokat. A "Gyökerek tábor" önkénteseinek eljuttatott összeggel a hátrányos helyszetű határon túli magyar ajkú gyerekek táborozását fogják támogatni.