-
Művészeti tábor leendő rajzfilmeseknek
A rajzolás, festés és a filmkészítés iránt érdeklődő, 9–16 éves diákoknak szervez művészeti tábort 2026. július 13–17. között a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ (SZKKK). A napközis jellegű, több éves múltra visszatekintő tábor idei helyszíne a Közösségi Központ – Feketehegy-Szárazréti Kultúrudvar lesz. A táborba július 6-ig lehet jelentkezni a www.fehervariprogram.hu oldalon.
2026.06.17. -
Virágot a Városi Piacról
A hétvégi ballagásokra készülve a Városi Piacon már most bőséges választék várja a vásárlókat: friss vágott virágok, csokrok és alkalomhoz illő összeállítások közül lehet válogatni. Érdemes időben körülnézni, az árusok gyönyörű virágokkal készülnek erre a különleges alkalomra.
2026.06.17. -
Hanglemez Börze
Június 21-én, vasárnap hanglemez börzét tartanak a Kőfém Művelődési házban 10 és 14 óra között azok számára, akik kincsekre esetleg ajándékra vadásznak.
2026.06.17. -
Újra benépesül a Rác utca!
Az év legkiemelkedőbb rendezvényére, a Tűzzel-Vassal Fesztiválra készül a Fehérvári Kézművesek Egyesülete. Június 20-án, szombaton immár 22. alkalommal ad otthont a Rác utca a méltán népszerű, egész napos programkavalkádnak, melyre mintegy 80 késes és kovácsmester érkezik az országból.
2026.06.16.
Hatodszor is „Nálad a szerva nagyi!” - ezerötszáz fehérvári iskolás jár teniszezni
Fehérvár teniszéletében, egyedülálló, hogy mintegy 1500 gyermek teniszeik az iskolai teniszprogramban.
Fontos számunkra, hogy a gyerekeknek ne csak tenyeres és fonák ütéseket tanítsunk, hanem a játék kultúráját is megismertessük velük mondta a program főszervezője, Tóth Judit Bianca. „Szakmaiság, szeretet és szövetség, ami nagyon fontos számunkra és nagy öröm, hogy idén sok kolléga eljött a rendezvényre ugyanis az egri Eszterházy Károly Egyetem testnevelő hallgatói is részt vettek a Nálad a szerva nagyi programon.”
Cser-Palkovics András Fehérvár polgármestere -aki egyébként a mai napig aktívan teniszezik- arról beszélt, hogy a tenisz egy nehéz, bár gyönyörű játék és sokmindenre neveli az embert. Köszönetet mondott Viszló Csabának, hogy a Kiskút útján olyan infrastruktúra épül, ahol mintegy másfél ezer fehérvári iskolás tanulhatja meg a tenisz alapjait. Kiemelte, hogy a Tóth Judit Bianca nevével fémjelzett teniszklub idén már 25 éves. Emlékeztetett arra, hogy korábban volt Vörös Meteor, Videoton és Ikarus tenisz klub is a városban, amik teljesen összeomlottak az infrastruktúrájukkal együtt. Néhány ember, köztük Bianca azonban hitt abban, hogy egyszer újra lesz igazi teniszélet Fehérváron, majd egy emléklapot nyújtott át a város nevében az elmúlt 25 éves munka elismeréseképpen.
A hagyományos családi tenisznapon – az elmúlt évekhez hasonlóan – idén is több mint száz fiatal és felnőtt sportolt közösen. A szervezők változatos programkínálattal várták a fehérváriakat a legkisebbektől egészen a legnagyobbakig.
A tenisz alapvető készségeinek elsajátításában idén is a jól bevált módszer, a Play and Stay rendszer volt a résztvevők segítségére, melyben puha labdákkal történik az oktatás, ami nagyban hozzájárul a tenisz alapelemeinek könnyed elsajátításához, hogy a nap végére minden résztvevő sikerélménnyel térhessen haza.