-
Karácsonyi misszió Kárpátalján
A "Kárpátaljai Misszió - A Magyarság Angyalai" akcióhoz a Csillagösvény Utazási Iroda egymillió forintos felajánlása az adományozóknak köszönhetően több mint megháromszorozódott és 3.162.000 forintot rászorultsági alapon osztottak el a 3-11 éves gyermeket nevelő kárpátaljai családok között, figyelembe véve az árva, vagy beteg gyermekeket is.
2025.12.18. -
A gyógyítás közös ügy
A héten véget ér a Fehérvár Televízió és a Szent György Kórház közös kampánya, mely az intézmény alapítványára, valamint a gyógyító közösségre irányítja a figyelmet. Az adventi műsorfolyam negyedik, befejező részében a szervezet támogatói mesélnek arról, miért álltak a kezdeményezés mellé, bízva abban, hogy az adakozásban másoknak is példát mutatnak.
2025.12.18. -
Istentisztelet a kórházban
Ökumenikus Istentiszteletre várták a dolgozókat a Szent György Kórházban csütörtökön délután. Az immár tradicionálissá vált eseményen a Szent György Kórus is műsort adott.
2025.12.19. -
Adventi jótékonysági program
Adventhez kapcsolódó jótékonysági eseményt rendeztek kedden a Köfém Művelődési Házban, ahol a gyermekotthonokban élő fiatalokat élményprogramokkal és ajándékokkal lepték meg.
2025.12.18.
Hatásos volt a kampány: sokan jöttek el a férfiak nyílt szűrőnapjára
Nyílt szűrőnapot tartottak férfiak részére a Jancsár utca 1. szám alatti orvosi rendelőben. A vizsgálatokra elsősorban azok jelentkezését várták, akik elmúltak 50 évesek és eddig nem vettek részt szűrővizsgálatokon. A szűrőnap során mintegy 40 pánciest vizsgált meg Dr. Hermann János urulógus főorvos, aki elmondta, hogy a prosztatarák az 50 év feletti férfiak daganatos megbetegedései között a leggyakoribb és a tüdőrákkal együtt a férfiak körében a második leggyakoribb halálok.
2012.06.22. 15:44 |
Nyílt szűrőnapot tartottak férfiak részére a Jancsár utca 1. szám alatti orvosi rendelőben. A szűrővizsgálatokra elsősorban azok jelentkezését várták, akik elmúltak 50 évesek és eddig nem vettek részt szűrővizsgálatokon. A szűrőnap során mintegy 40 pánciest vizsgált meg Dr. Hermann János urulógus főorvos, aki elmondta, hogy a prosztatarák az 50 év feletti férfiak daganatos megbetegedései között a leggyakoribb és a tüdőrákkal együtt a férfiak körében a második leggyakoribb halálok.
Östör Annamária egészségügyi tanácsnok elmondta, hogy a kampánynak köszönhetően mintegy 200-an regisztráltak előzetesen a vizsgálatokra. A június 22-i nyílt szűrönapon mintegy 40-en vehettek részt, de a fennmaradó jelentkezők szűréséről is gondoskodnak. A kampány során elsősorban azokat a fériakat célozták meg, akik elmúltak 50 évesek és eddig nem vettek részt hasonló vizsgálatokon. Várták azokat a 40. életévüket betöltött férfiakat is, akiknek a családjában előfordult prosztata-daganat. A vizsgálatokat Dr. Hermann János urulógus főorvos végezte, aki elmondta, hogy a prosztatarák az 50 év feletti férfiak daganatos megbetegedései között a leggyakoribb, és a tüdőrákkal együtt a férfiak körében a második leggyakoribb halálok.A főorvos kiemelte, hogy a magas kockázatnak kitett férfiak csoportjában végzett szűréseknek köszönhetően elvileg megelőzhető lenne a halálesetek jelentős része. A helyszínen ingyenes vércukorszint, koleszterin és vérnyomásmérést is igénybe vehettek a résztvevők.