Hat góllal kapott ki az Alba Fehérvár KC az MTK otthonában

A fehérváriak szempontjából két kritikus időszak volt a derbin: az első félidőt még döntetlenre mentette Deli Rita együttese, azonban a fordulás után elvesztette a fonalat, az MTK pedig állva hagyta az Albát, 36-30 lett a vége.
2020.01.18. 20:04 |

Az első tíz percben meglépett az MTK , amely kihasználta, hogy sorra kapta a kiállításokat az Alba. 11 perc elteltével már 7-3-ra vezetettek a kék-fehérek, azzal együtt, hogy Attingré remekül védett. Aztán Mendy vezérletével magukra találtak a vendégek, a szélről Szarka és Töpner is sokszor talált be. Az utolsó tíz percre kanyarodva egyenlített az Alba, sőt olykor vezetett is. Az utolsó két minutumnak két gólos hátrányban vágott neki, de Mendy és Szarka góljával egyenlített a szünetre.

A fordulás után nem az következett, mint amit várni lehetett, az Alba kettős emberelőnnyel sem tudott mit kezdeni, míg az ellenfél 7-1-es rohamot vágott ki, amivel gyakorlatilag eldöntötte a meccset. Mendyék különösebben nem tudtak feljebb zárkózni és hat góllal alulmaradtak az Elektromos-csarnokban.

MTK Budapest - Alba Fehérvár KC

36-30 (17-17)

MTK Budapest: Attingré, Györkös, Mistina (kapusok), Mendy 8 (2), Pelczéder 1, Utasi 4 (2), Gerháth, Boldizsár 1, Töpfner 5, Zazai, Sztankovics 1, Moutsogianni 1, Walfisch 4, Szarka 5, Rózsás.