Történelme legnagyobb sikerével ezüstérmes a MÁV Előre SC-Foxconn csapata

A Fino Kaposvár nyerte a férfi röplabda Extraligát, miután a döntő szombati, negyedik mérkőzésén harmadszor is legyőzte a bravúrosan szereplő MÁV Előre SC-Foxconnt, ezzel lezárta a párharcot.  A második helyen végző MÁV Előre SC-Foxconn újoncként már a döntőbe jutással is bravúrt ért el.
2023.05.06. 17:14 |

Férfi Extraliga, döntő, 4. mérkőzés: Fino Kaposvár - MÁV Előre-Foxconn 3-0 (19, 22, 16)

A két csapat első két mérkőzésén a somogyiak egyformán 3-0-ra győztek, hétfőn azonban hazai 3-1-es diadalával szépített a MÁV Előre, amelyben ezúttal is az előző találkozón remekül röplabdázó Bibók Balázs játszott feladóátlóként. Feladóposzton annak ellenére is a válogatott kerettag Szabó Vilmos kezdett, hogy legutóbb az albán Amarildo Deliu csereként beállva játszott jól.

A csapatokat újra kétezernél is több néző várta a Kaposvár Arénában.

Az első szettet a korábbi válogatott Baróti Árpád vezérletével jól kezdte a somogyi csapat, de rendkívül sok volt a ki nem kényszerített hiba mindkét oldalon. A vendégeknél ezúttal is az albán Redjo Koci játszott kiemelkedően, de a Kaposvár ezen a mérkőzésen is megnyerte a nyitófelvonást.

A második játszmában villámrajtot vett a nyitásokban sokat javuló MÁV Előre, melyet Bibók, valamint a harmadik albán Leonardo Doda vett a hátára. Ötpontos hátrányban újított a Kaposvár, támadóik nagy nyomást helyeztek a vendégekre, a cseh Lukas Bartunek remekül szervezte a Fino játékát, így egy szettre került a bajnoki címtől.

A harmadik etap első harmadában Baróti termelte a pontokat hazai oldalon, társai pedig szintén nem hibáztak, így - a nézők álló vastapsa mellett - kezdődhetett az ünneplés.

A 81 perces összecsapás legjobbja a 15 pontos Baróti volt, a legjobb pontszerzők: Baróti 15, Quevedo Hernández 13, illetve Doda 14, Koci 13.

A párharcot 3-1-re a Kaposvár nyerte.

A kaposváriak azok után ünnepelhetnek aranyérmet, hogy az alapszakaszt 8/6-os győzelmi mutatóval csak az ötödik helyen zárták, így a középszakaszban az alsóházban szerepeltek. A somogyiakkal már ötödik aranyérmét begyűjtő Bögöly Gábor, akit az Extraliga legértékesebb játékosának választottak a találkozó után elmondta ilyen közönség előtt más eredmény nem lett volna elfogadható.

"Fantasztikus élmény volt itt lenni és elhódítani a bajnoki címet. Hullámzó szezon volt, sokat voltunk lent, de a végére, amikor leginkább számított, felkerültünk a csúcsra.  A szezon második felére nálunk összeállt minden, egyénileg és csapatként is. Bízom abban, hogy a következő idényben is hasonlóan erős lesz a játékoskeretünk, mert a munkát mi eddig is beletettük"" - fogalmazott a kaposvári nevelésű ütőjátékos.

A vendégeket edző Dávid Zoltán arról beszélt, hogy egy Barótival jobb volt a Kaposvár, az ő játékosait pedig agyonnyomta a stressz. "Ezen nem tudtak felülkerekedni, sok volt nekik. Gratulálok a győztesnek, ha valaki a szezon elején azt mondja, döntőt játszunk, akkor boldogan felvállaltam volna a szimpatikus vesztes szerepkört, de most, ebben a pillanatban még nehéz megemészteni a vereséget, mert mindenáron nyerni szerettünk volna" - értékelt így a szakember.

Ambrus Bence: „Kell hozzá pár nap, hogy feldolgozzuk ezt az egészet, mert mi mindenképpen nyerni jöttünk ide ma. Újonc csapat vagyunk, ezért most nagyon örülnünk kellene ennek az ezüstéremnek, de mégse vagyunk boldogok, egyelőre kudarcként éljük meg.”

A MÁV Előre SC-Foxconn gárdája minden elismerést megérdemel, nagyon kevesen dicsekedhetnek azzal, hogy újoncként a bajnoki döntőig meneteltek. A fehérváriak megtették, így az ezüstérmük ragyogó fényben csillog!