Harmincöt gólt dobott, és megérdemelten nyert Fehérváron az Érd

A jóval erősebb, és gazdagabb Érd győzött Székesfehérváron. Az Alba Fehérvár KC nem játszott esélytelenül, a mérkőzés számos periódusában felvette a versenyt az Érddel, amelyet végül a vendégek nyertek hat góllal.
Alba Fehérvár KC – Érd 29-35 (13-17)

2019.04.06. 18:54 |

Egy remek kínaival kezdte a meccset a Fehérvár, Pelczéder átadásából lőtt gólt Nascimento. Egy 5-2-es periódussal fordított az Érd. Ezután azonban jött egy fehérvári 5-2, és megint vezetett a Fehérvár, a 16. percben 8-7-re. Majd hosszú percekig felváltva estek a gólok, fej-fej mellett haladt a két gárda. A félidő hajráját azonban az Érd nyerte, 4-0-ra, így 17-13-as érdi vezetéssel mentek pihenni a csapatok.

A második játékrész elején villámrajtot vett az Alba Fehérvár KC, Mendy, és Nascimento góljaival mínusz egyre zárkózott a csapat. Az egyenlítés azonban nem jött össze, két gyors találattal válaszolt az Érd. Sőt, egy 4-1-es rohammal ötgólosra növelte előnyét a Pest megyei együttes. Pelczéder, Májer, és Mendy talált be, válasz nem jött a vendégektől, így megint csak kettő volt közte. Az utolsó nyolc perc kezdetén azonban megint öttel álltak jobban Szabó Edina tanítványai, és innét már nem igazán volt esélye a Fehérvárnak. A Győr, és a Ferencváros után az Érd lett harmadik gárda, amely elvitte a két pontot Székesfehérvárról, Tóth Gabrielláék hat góllal, 35-29-re győztek.

Fehérvár: Györkös, Mistina (kapusok) – Májer 1, Zsilinszkájtye 2, Mendy 7, Gorsenyina 5, Pelczéder 4, Utasi, Boldizsár, Nascimento 8(1), Temes 1, Szarka, Rózsás 1, Varga.