-
Programok a kastélyban
Különleges programokra várják az érdeklődőket a fehérvárcsurgói kastélyba ezen a nyáron is. Júliusban koncertet és botanikai sétát is rendeznek.
2026.06.23. -
Nagyot ment a korai FEZEN
Hat helyszínnel, emlékezetes koncertekkel és teltház-közeli napokkal zárta kapuit a FEZEN Fesztivál. A megszokottnál jóval korábbi, júniusi időpont a szervezők szerint abszolút bevált, így Székesfehérváron egy hamisítatlan, kánikulai hétvégével hivatalosan is beindult a 2026-os országos fesztiválszezon.
2026.06.22. -
Játszótérről játszótérre
A SZÉNA Egyesület a Családokért idén nyáron ismét meghirdette a tavaly nagy sikerrel megvalósult „Játszótérről játszótérre” közösségi programját, amely mától, június 22-től egészen augusztus 31-ig várja a székesfehérvári és környékbeli kisgyermekes családokat.
2026.06.22. -
Nordic oktatás a Rácbányában
A Rácbánya tanösvény árnyas fái alatt gyülekeztek hétfőn délelőtt a Zentai Úti Általános Iskola pedagógusai, akiket négy nordic walking oktató várt, hogy segítsenek elsajátítani e minden testrészt megmozgató mozgásformát. A sportos találkozón részt vett Bottka Rózsa igazgató és Békési Ferencné, a körzet önkormányzati képviselője is.
2026.06.22.
Gyújts egy gyertyát a Földért – a Föld Napját ünnepelték a Kossuth Iskolában
A Jobb Veled a Világ Alapítvány egyedülálló akcióval ünnepelte idén a Föld Napját: a világnap alkalmából közös énekléssel hívták fel a figyelmet a környezetvédelem fontosságára, a fenntartható gondolkodásmód és az azzal járó életmód mellett való elköteleződésre. Az akcióhoz a székesfehérvári Kossuth Lajos Általános Iskola is csatlakozott. A diákok közösen énekelték el a „Gyújts egy gyertyát a Földért” című dalt.
2017.04.21. 13:43 |
A Föld Napja (április 22.) alkalmából számtalan eseményt rendeznek világszerte. A programokkal a Föld természeti környezetének megóvására kívánják felhívni a figyelmet. Az ötletet John McConnell vetette fel 1969-ben egy UNESCO konferencián, San Franciscóban. A Föld Napját először 1970. március 21-én tartották. Az eseményeket az Earth Day Network koordinálásában 175 országban tartják – Magyarországon 1990 óta rendeznek programokat a Föld Napja alkalmából. 2009-ben Evo Morales bolíviai elnök kezdeményezésére az ENSZ április 22-ét a „Földanya Nemzetközi Napjává”nyilvánította.
Az idei évben egy rendhagyó figyelemfelhívó akciót indított el a Jobb Veled a Világ Alapítvány. A kezdeményezésnek köszönhetően az iskolák, különféle intézmények, munkahelyi közösségek ezen a napon tudták megünnepelni a Föld napját és elénekelni a „Gyújts egy gyertyát a Földért” című dalt. A mozgalommal a környezetkultúrára nevelés fontosságára kívánták felhívni a társadalom figyelmét.
A népszerű akcióhoz a székesfehérvári Kossuth Lajos Általános Iskola is csatlakozott. Strasszerné Farkas Márta igazgató elmondta, hogy örömmel csatlakoztak a Jobb Veled a Világ Alapítvány felhívásához. „Intézményünk – a Boldog Iskola hálózat tagjaként – csatlakozott az „Énekelj a Földért!” mozgalomhoz. Nagyon boldog vagyok, hogy mi is részesei lehettünk ennek a nagyszerű kezdeményezésnek! Külön örömet jelent számomra és kollégáimnak is, hogy az akcióhoz az iskola összes diákja csatlakozott.”
A tanulók már az elmúlt napokban is lázasan készültek a Föld Napjára, hiszen az iskola aulájában több környezetvédelemmel kapcsolatos alkotás is megtekinthető volt. A pénteki programon az iskola összes diákja közösen énekelte el a „Gyújts egy gyertyát a Földért” című dalt. Ezt követően szintén nagy meglepetésben volt részük a tanulóknak, hiszen az iskola udvarán egy új fitnesz játszóparkot avattak fel az intézmény udvarán.
Az eseményen részt vett Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok is, aki szerint a gyerekeknek nagy elvárásoknak kell megfelelniük az iskolában, éppen ezért fontos, milyen környezetben tanulnak. „A Kossuth Lajos Általános Iskola egy nagyon jó hangulatú iskola. A Boldog Iskola hálózat tagjaként az intézményben minden feltételt biztosítanak a tanulóknak a töretlen fejlődéshez. Természetesen Székesfehérvár Önkormányzata is mindent megtesz a környezeti értékeink megóvásáért. Ennek érdekében rendszeresen szervezünk olyan figyelemfelhívó eseményeket, mint a Critical Mass, igyekszünk minél jobb lehetőségeket biztosítani a gyalogos- és a kerékpáros közlekedőknek, emellett a víz állapotát is rendszeresen ellenőrizzük.” – mondta Östör Annamária, aki örömét fejezte ki, hogy a pénteki napon egy fitnesz játszóparkot is át tudtak adni az iskola udvarán. Az új eszközöket Östör Annamária képviselői keretéből sikerült beszerezni, mintegy másfél millió forint értékben.
Az idei évben egy rendhagyó figyelemfelhívó akciót indított el a Jobb Veled a Világ Alapítvány. A kezdeményezésnek köszönhetően az iskolák, különféle intézmények, munkahelyi közösségek ezen a napon tudták megünnepelni a Föld napját és elénekelni a „Gyújts egy gyertyát a Földért” című dalt. A mozgalommal a környezetkultúrára nevelés fontosságára kívánták felhívni a társadalom figyelmét.
A Föld Napját ünnepelték a Kossuth Lajos Általános Iskolában
A népszerű akcióhoz a székesfehérvári Kossuth Lajos Általános Iskola is csatlakozott. Strasszerné Farkas Márta igazgató elmondta, hogy örömmel csatlakoztak a Jobb Veled a Világ Alapítvány felhívásához. „Intézményünk – a Boldog Iskola hálózat tagjaként – csatlakozott az „Énekelj a Földért!” mozgalomhoz. Nagyon boldog vagyok, hogy mi is részesei lehettünk ennek a nagyszerű kezdeményezésnek! Külön örömet jelent számomra és kollégáimnak is, hogy az akcióhoz az iskola összes diákja csatlakozott.”
A tanulók már az elmúlt napokban is lázasan készültek a Föld Napjára, hiszen az iskola aulájában több környezetvédelemmel kapcsolatos alkotás is megtekinthető volt. A pénteki programon az iskola összes diákja közösen énekelte el a „Gyújts egy gyertyát a Földért” című dalt. Ezt követően szintén nagy meglepetésben volt részük a tanulóknak, hiszen az iskola udvarán egy új fitnesz játszóparkot avattak fel az intézmény udvarán.
Az eseményen részt vett Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok is, aki szerint a gyerekeknek nagy elvárásoknak kell megfelelniük az iskolában, éppen ezért fontos, milyen környezetben tanulnak. „A Kossuth Lajos Általános Iskola egy nagyon jó hangulatú iskola. A Boldog Iskola hálózat tagjaként az intézményben minden feltételt biztosítanak a tanulóknak a töretlen fejlődéshez. Természetesen Székesfehérvár Önkormányzata is mindent megtesz a környezeti értékeink megóvásáért. Ennek érdekében rendszeresen szervezünk olyan figyelemfelhívó eseményeket, mint a Critical Mass, igyekszünk minél jobb lehetőségeket biztosítani a gyalogos- és a kerékpáros közlekedőknek, emellett a víz állapotát is rendszeresen ellenőrizzük.” – mondta Östör Annamária, aki örömét fejezte ki, hogy a pénteki napon egy fitnesz játszóparkot is át tudtak adni az iskola udvarán. Az új eszközöket Östör Annamária képviselői keretéből sikerült beszerezni, mintegy másfél millió forint értékben.