-
Karácsonyi misszió Kárpátalján
A "Kárpátaljai Misszió - A Magyarság Angyalai" akcióhoz a Csillagösvény Utazási Iroda egymillió forintos felajánlása az adományozóknak köszönhetően több mint megháromszorozódott és 3.162.000 forintot rászorultsági alapon osztottak el a 3-11 éves gyermeket nevelő kárpátaljai családok között, figyelembe véve az árva, vagy beteg gyermekeket is.
2025.12.18. -
A gyógyítás közös ügy
A héten véget ér a Fehérvár Televízió és a Szent György Kórház közös kampánya, mely az intézmény alapítványára, valamint a gyógyító közösségre irányítja a figyelmet. Az adventi műsorfolyam negyedik, befejező részében a szervezet támogatói mesélnek arról, miért álltak a kezdeményezés mellé, bízva abban, hogy az adakozásban másoknak is példát mutatnak.
2025.12.18. -
Istentisztelet a kórházban
Ökumenikus Istentiszteletre várták a dolgozókat a Szent György Kórházban csütörtökön délután. Az immár tradicionálissá vált eseményen a Szent György Kórus is műsort adott.
2025.12.19. -
Adventi jótékonysági program
Adventhez kapcsolódó jótékonysági eseményt rendeztek kedden a Köfém Művelődési Házban, ahol a gyermekotthonokban élő fiatalokat élményprogramokkal és ajándékokkal lepték meg.
2025.12.18.
Gyufaszál csereakció: átadták az összegyűjtött ajándékokat a gyerekeknek
A Székesfehérvári Diáktanács elnöksége pénteken a Hetedhét Játékmúzeumban adta át a „Gyufaszál” akcióban és város általános és középiskoláiban összegyűjtött adományt a „Vigyázó Kéz” Gyermekvédelmi Egyesületnek. A fiatalok „Székesfehérvári Diáktanács” felirattal ellátott gyufaszálakat kaptak, melyeket a karácsonyi vásár területén, üzletekben, illetve járókelőknél igyekeztek becserélni különféle ajándékokra.
2012.12.21. 15:15 |
A Székesfehérvári Diáktanács elnöksége pénteken a Hetedhét Játékmúzeumban adta át a „Gyufaszál” akcióban és város általános és középiskoláiban összegyűjtött adományt a „Vigyázó Kéz” Gyermekvédelmi Egyesületnek. A fiatalok „Székesfehérvári Diáktanács” felirattal ellátott gyufaszálakat kaptak, melyeket a karácsonyi vásár területén, üzletekben, illetve járókelőknél igyekeztek becserélni különféle ajándékokra.


Gyufaszál csereakciót szervezett a jótékonyság jegyében a Székesfehérvári Diáktanács a belvárosban. A gyufákért cserébe felajánlott értékes ajándékokat rászoruló gyerekek kapták, a a „Vigyázó Kéz” Gyermekvédelmi Egyesület közreműködésével. Az akcióval párhuzamosan játékokat, könyveket is gyűjtöttek az Országalmánál.

„Nagyon örülök neki, hogy a Karácsony előtti napokban számos jótékonysági kezdeményezés van a városban. A héten sportolók, nagyvállalatok hirdettek adománygyűjtést, most pedig a diákok tették meg ezt, társaikat is buzdítva a részvételre. Remélem, hogy a gyerekek, akik ezeket az adományokat megkapják, ugyanolyan örömmel fogadják az ajándékokat, mint amilyen örömmel gyűjtötték ezeket számukra.” - mondta Mészáros Attila ifjúsági tanácsnok az adományozó ünnepségen.

A fiatalok „Székesfehérvári Diáktanács” felirattal ellátott gyufaszálakat kaptak, melyeket a karácsonyi vásár területén, üzletekben, illetve járókelőknél igyekeztek becserélni különféle ajándékokra. Az adománygyűjtés láncreakció-szerűen zajlott, a kapott tárgyakat egyre értékesebb ajándékokra próbálták meg elcserélni a tanulók.