Győzött Debrecenben és előzött is az Alba Fehérvár KC

A novemberi, hazai pályán aratott győzelem után Debrecenben is nyerni tudott az Alba Fehérvár KC. Deli Rita alakulata az újabb sikerrel megelőzte a Lokit, és fellépett a tabella hatodik helyére.
Debrecen - Alba Fehérvár KC 32-38 (14-20)

2019.04.19. 20:32 |

2-0-ra, és 3-1-re is a Debrecen vezetett a találkozó elején, az Alba Fehérvár KC azonban nem illetődött meg a civis városban, és a 11. perc végén már vezetett 6-5-re. A folytatásban pedig szépen ellépett a házgazdáktól, Temes Bernadett büntetője után, a 21. percben már 15-8 volt az állás. A játék képe pedig a szünet is sem változott, 30 perc után 20-14-re vezettek Gorsenyináék. A második félidő elején felváltva estek a gólok, így a Loki nem tudta csökkenteni hátrányát, az öt-hat gólos különbség állandósulni látszott. Varga Emőke találatát követően a 49. percben 34-27-es fehérvári vezetést mutatott a debreceni eredményjelző. Nyolc perccel a vége előtt öt gólra zárkóztak Köstner Vilmos tanítványi, de ennél közelebb már nem jutottak. Az Alba Fehérvár KC idegenben nem minden nap látott támadó játékkal a szezonban másodszor is legyőzte a Debrecent, ezúttal 38-32-re. A begyűjtött két ponttal pedig az Alba megelőzte ellenfelét a tabellán, és már hatodik a bajnokságban.