Győzött az Alba Fehérvár KC a Loki otthonában – újabb fontos két pont a tarsolyban

Borította a papírformát az Alba Fehérvár KC Debrecenben, izgalmas mérkőzésen szerzett fontos két pontot az egyre jobb játékot mutató, és ami ennél is fontosabb, egyre eredményesebben kézilabdázó Alba. Triscsukék elkezdhetnek a tabellán előrefelé nézegetni!

2021.02.05. 19:11 |

Az egyre jobb formában kézilabdázó Alba Fehérvár KC pénteken a tabella hatodik helyén álló DVSC otthonába látogatott. A papírforma a hazaiak mellett szólt, ugyanakkor az elmúlt években azért előfordult, hogy Debrecenben győzni tudott a fehérvári gárda. Ezúttal a házgazdák kezdték jobban a mérkőzést, Vámos Petráék az elején elléptek két góllal. Sokáig nem is került az egyenlítés közelébe az Alba, sőt, olykor háromra nőtt a differencia. Bőt tíz perccel a szünet előtt azonban a visszatérő Gerháth Kincső egalizált, néhány perccel később azonban megint hárommal állt jobban a Loki! Ez a különbség pedig a szünetig meg is maradt, 18:15 arányban vezetett a Debrecen.

A második félidő elején erre tudott még egy gól „rádobni” a Loki, 20-16 után azonban Józsa Krisztián tanítványai összekapták magukat, és Töpfner, Triscsuk, Afentáler, valamint Varga Emőke góljaival egyenlítettek! És itt nem állt meg az Alba, egy perccel később, Triscsuk Krisztina gólja után először a meccsen vezetett! Aligha gondolták a hazaiak, hogy ők pedig a korábbi válogatott átlövő találata előtt vezettek utoljára a mérkőzésen… Pedig így volt, az Alba vérszemet kapott, és nem hagyta „kiénekelni a két pontot a szájából”. A különbség folyamatosan nőtt, Afentáler és Triscsuk mellett Temes is fontos gólokat lőtt, végül pedig négy góllal, 31-27-re győzött az Alba Fehérvár KC a Debrecen otthonában. Az Alba tizedik pontját szerezte meg a bajnokságban, és egyértelműen üldözőbe vette a középmezőny elejét!

DVSC – Alba Fehérvár KC 27-31 (18-15)
A fehérvári góllövők: Triscsuk 9(4), Afentáler 5, Bardi 5, Gerháth 4, Töpfner 4, Temes 2, Varga 1.