Győzött a Volán az első emlékmérkőzésen az Érsekújvár ellen

Lejátszotta az első Ifj. Ocskay Gábor-emlékmérkőzést a Hydro Fehérvár AV19, az ellenfél a szlovák extraligás Érsekújvár volt. Nagy csatában győzte le a magyar ICEHL-csapat Majoross Gergely együttesét, hosszabbításban sikerült kicsikarni a sikert.
2021.09.10. 06:52 |

A hazaiak összeállításából kisebb sérülés miatt hiányzott Stipsicz Bence és Andrew Sarauer, így a következő sorokkal kezdték a mérkőzést: Tirronen (Kornakker) – Atkinson, Nilsson, Erdély, Hári, Kuralt – Horváth, Campbell, Shaw, Bartalis, Petan – Fournier, Szabó D., Mihály, Jacobs, Magosi – Szabó B., Ambrus, Rétfalvi, Terbócs. A Majoross Gergely vezette vendégek keretének egyik érdekessége volt, hogy a kapuban az a Christian Engstrand állt, aki a 2014/15-ös idényben a magyar EBEL-csapat első számú hálóőreként nyújtott összességében 92 százalék fölötti teljesítményt.

Abban, hogy a nyitó játékrész gól nélkül zárult, fontos szerepet vállalt a 32 éves svéd, hiszen a magyar gárda dominált, több lehetőséget dolgozott ki, többet lőtt, ám eredményesnek nem bizonyult. A közbülső felvonásban viszont az Újvár szerzett vezetést, méghozzá a mindössze 16 éves Martin Misiak jóvoltákból, aki egy kapu előtti kavarodás során talált be, 0-1. A harmadik menetben megint nyomott a Fehérvár, a 49. percben Bartalis lépett ki a koronggal, és magabiztosan fejezte be az akciót, 1-1. A rendes játékidőben több találat nem született, jöhetett a hosszabbítás. Amelyet a 63. percben döntött el Gleason Fournier, az ICEHL-csapat 2-1-re győzött, pénteken pedig a Gyergyói HK-val találkozik.

(jegkorongblog.hu)

1. Fejesgól döntött, elvesztette bajnoki veretlenségét a Vidi a rangadón

Először találkozott a szezonban a Mol Fehérvár és a Ferencváros. A csúcsrangadó első félideje kevés helyzetet hozott, gólt pedig egyet sem. A másodikban mindkét kapusnak akadt nagy védése, végül egy szöglet utáni fejessel a Fradi szerezte meg a három pontot.Mol Fehérvár - Ferencváros 0-1

2021.09.22.
  2. Irányítója nélkül, hosszabbításban nyert az Alba a Paks ellen a kosárnyitányon

Jonathan Stark a rajt előtt térdsérülést szenvedett, így amerikai irányítóját nélkülözve játszott a Pakssal Szekszárdon az Alba Fehérvár. Rendkívül izgalmas meccsen, hosszabbításban nyert a tizenhat triplát dobó Alba, mindkét csapat száz pont fölött termelt.Atomerőmű SE - Alba Fehérvár 104-106

2021.09.22.
  3. Helytállt a Győr ellen, csak öttel kapott ki az Alba Fehérvár KC

Két vereség után fogadta a topfavorit Audi ETO KC-t a fehérvári női kézilabdacsapat a bajnokságban. Boris Dvorsek tanítványai nem játszottak megilletődve, sokáig vezettek is és csak az első félidő végén kerültek nagyobb hétrányba. A másodikat pedig lehozták döntetlenre, így remekül helytálltak a klasszis ellenféllel szemben.Alba FKC - Audi ETO KC Győr 25-30