Győzelemmel kezdett a bajnokságban az Alba Fehérvár KC

Hatalmas csatában, fordulatos meccsen, a hajárban jobban összpontosítva tartotta itthon a két pontot az Alba Fehérvár KC a Mosonmagyaróvár elleni bajnoki nyitányon.
 Alba Fehérvár KC – Mosonmagyaróvár 29-27 (12-13)

2019.08.30. 20:46 |

Nem húzott váratlant Deli Rita, Temes Bernadett kiesését követően a huszonegy éves Rózsás Jospehine-nel kezdett iránytó pozícióban a Mosonmagyaróvár ellen. A vendégek pedig egy 4-1-es rohammal indítottak, a hazaiak pedig hamar időt is kértek, ezután pedig elkezdett visszakapaszkodni az Alba Fehérvár KC, a 19-ik percben már egyenlő volt az állás, 8-8-at mutatott az eredményjelző. Az egyenlítéshez nem csak pontosabba befejezések kellettek, hanem Armelle Attingre remeklése a gólvonalon. A játékrész hajrájára koncentráltabb maradt a Mosonmagyaróvár, így egy gólos előnnyel mehettek szünetre.

A fordulás után előbb Zazai, majd Mendy vette be Dányi kapuját, először vezetett a meccsen az Alba Fehérvár KC. Sőt, a 43-ik percben már kettővel ment Deli Rita csikócsapata (az Alba Fehérvár KC felnőtt keretének átlagéletkora 21,9 év). Ekkor azonban ismét magára találtak Tilingerék, és egy 5-1-gyel fordítottak, tizenkét perccel a vége előtt 23-21-re vezetett az előző bajnokság tizedik helyezettje. Hat perc alatt azonban jött egy fehérvári 5-0, Mendy, és Pleczéder kétszer-kétszer, Hudra egyszer volt eredményes. 26-23 után azonban gyorsan visszajött egy gólra a vendég gárda, de jött két gól a szélről (Pelczéder, Zazai), és eldőlt a mérkőzés! Az Alba Fehérvár KC 29-27-re legyőzte a Mosonmagyaróvár együttesét, és nagyon fontos két ponttal indította a 2019-2020-as bajnokságot. Folytatás szerdán, Debrecenben!

Fehérvár: Attingre, Mistina (kapusok) – Mendy 8(5), Hudra 2(1), Pelczéder 5, Boldizsár, Töpfner, Zazai 5, Sztankovics 3, Walfisch 4, Szarka 1, Rózsás.