-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Gyorsabb legyen közlekedni busszal, mint autóval Székesfehérváron
Megkezdődött Székesfehérvár helyi autóbusz- közlekedésének átfogó felülvizsgálata, amelynél a lakosság véleményét, igényeit is figyelembe kívánja venni az önkormányzat és az Alba Volán. A menetrendek átalakításához szükséges vizsgálat indításáról csütörtökön délután a város polgármestere Warvasovszky Tihamér és a közlekedési társaság vezérigazgatója Tóth István tartott sajtótájékoztatót. A vizsgálat részeként május 9-ig várják a fehérváriak javaslatait is, on-line is kitölthető kérdőíven.
Töltse ki Ön is a menetrendről a kérdőívet!
Töltse ki Ön is a menetrendről a kérdőívet!
2008.04.17. 16:56 |
Megkezdődött Székesfehérvár helyi autóbusz-közlekedésének átfogó felülvizsgálata, amelynél a lakosság véleményét, igényeit is figyelembe kívánja venni az önkormányzat és az Alba Volán. A menetrendek átalakításához szükséges vizsgálat indításáról csütörtökön délután a város polgármestere Warvasovszky Tihamér és a közlekedési társaság vezérigazgatója Tóth István tartott sajtótájékoztatót. A vizsgálat részeként május 9-ig várják a fehérváriak javaslatait is, on-line is kitölthető kérdőíven.
Töltse ki Ön is a menetrendről a kérdőívet!

Olyan helyi tömegközlekedésre van szükség Székesfehérváron, ami versenyképes az egyéni közlekedéssel szemben – mondta az Alba Volán vezérigazgatója. Cél, hogy a most induló átfogó vizsgálat olyan eredményt hozzon, mely megfelelő lesz a busszal közlekedő fehérváriaknak. Interneten, újságban, a buszpályaudvaron és a buszokon is olyan kérdőíveket helyeztek el, amivel az utazóközönség véleményére kíváncsi a társaság. A kitöltött kérdőív leadható az Alba Volán Zrt. szolgálati helyein, az autóbuszokon a gépkocsivezetőknél, valamint a Polgármesteri Hivatal portáin május 9-ig.
Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, hogy azért van szükség a menetrend átfogó felülvizsgálatára, mert átalakult a város szerkezete: sokan költöztek új családi házas övezetbe és a munkahelyek gyorsabb megközelíthetősége is a célja az átalakításnak. Kiemelte, hogy nemrégiben a Palotavárosban is új járat indult és már éjszakánként is van buszközlekedés a városban.
A hétvégén szombaton és vasárnap és jövő héten csütörtökön részletes utasszámlálást is tartanak a városban közlekedő buszokon. Külön alakítják a hétvék és külön a munkanapok menetrendjét. Tóth István az Alba Volán vezérigazgatója elmondta, hogy a vizsgálatot a győri Széchenyi István Egyetem szakemberei végzik. Nagy Zoltán a cég személyforgalmi igazgatója elmondta, hogy az utasszám-vizsgálat csak a kezdet, a közlekedési szakemberek javaslatait ősszel lakossági fórumokon egyeztetik majd a városlakók véleményével, az új menetrend pedig december végén léphet életbe leghamarabb Székesfehérváron. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy hosszútávú programba kezdett az önkormányzat és a közlekedési vállalat, ami 10-15 évre meghatározhatja Székesfehérvár tömegközlekedését és egyre többen választják a gyorsabb buszjáratokat az autózás helyett.

Töltse ki Ön is a menetrendről a kérdőívet!

Olyan helyi tömegközlekedésre van szükség Székesfehérváron, ami versenyképes az egyéni közlekedéssel szemben – mondta az Alba Volán vezérigazgatója. Cél, hogy a most induló átfogó vizsgálat olyan eredményt hozzon, mely megfelelő lesz a busszal közlekedő fehérváriaknak. Interneten, újságban, a buszpályaudvaron és a buszokon is olyan kérdőíveket helyeztek el, amivel az utazóközönség véleményére kíváncsi a társaság. A kitöltött kérdőív leadható az Alba Volán Zrt. szolgálati helyein, az autóbuszokon a gépkocsivezetőknél, valamint a Polgármesteri Hivatal portáin május 9-ig.
Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, hogy azért van szükség a menetrend átfogó felülvizsgálatára, mert átalakult a város szerkezete: sokan költöztek új családi házas övezetbe és a munkahelyek gyorsabb megközelíthetősége is a célja az átalakításnak. Kiemelte, hogy nemrégiben a Palotavárosban is új járat indult és már éjszakánként is van buszközlekedés a városban.
A hétvégén szombaton és vasárnap és jövő héten csütörtökön részletes utasszámlálást is tartanak a városban közlekedő buszokon. Külön alakítják a hétvék és külön a munkanapok menetrendjét. Tóth István az Alba Volán vezérigazgatója elmondta, hogy a vizsgálatot a győri Széchenyi István Egyetem szakemberei végzik. Nagy Zoltán a cég személyforgalmi igazgatója elmondta, hogy az utasszám-vizsgálat csak a kezdet, a közlekedési szakemberek javaslatait ősszel lakossági fórumokon egyeztetik majd a városlakók véleményével, az új menetrend pedig december végén léphet életbe leghamarabb Székesfehérváron. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy hosszútávú programba kezdett az önkormányzat és a közlekedési vállalat, ami 10-15 évre meghatározhatja Székesfehérvár tömegközlekedését és egyre többen választják a gyorsabb buszjáratokat az autózás helyett.
