-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Gyermekvédelmi, gyermekjóléti és szociális program 2024
Székesfehérvár Közgyűlése áprilisi ülésén tárgyalja majd a továbbképzést, oktatást, infrastrukturális fejlesztést, intézménybővítést és anyagi természetű elismerést, illetve támogatást is tartalmazó javaslatot - mondta el dr. Cser-Palkovics András polgármester azon a pénteki sajtótájékoztatón, amelyet az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központban tartott Mészáros Attila alpolgármesterrel és Tisztl Henrikkel, a Központ vezetőjével közösen.
Székesfehérvár Önkormányzatának feladata a gyermekvédelmi alapellátás megszervezése, amelyet az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ, illetve a Családok Átmeneti Otthona intézményein keresztül valósít meg.
A jelzőrendszer és az alapellátás területén magas szintű szakmai kompetenciával rendelkező kollégák munkájának köszönhetően jól működik. A szakellátással eddig is szoros együttműködése volt az önkormányzatnak és intézményeinek, ezt az együttműködést szeretnék még erősebbé, hatékonyabbá tenni. Ennek érdekében a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Fejér Vármegyei Kirendeltsége, a Gyermekvédelmi Központja, a Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat, a Befogadlak Baptista Gyermekotthon, a Szent István Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ, az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ, a Családok Átmeneti Otthona és Székesfehérvár MJV Polgármesteri Hivatala munkacsoportot hozott létre.
Az előzményekről szólva Székesfehérvár polgármestere elmondta, február-március fordulóján arra kérte a szociális szektor szakembereit, hogy üljenek le egy asztalhoz, és egyeztessenek arról, hogy a gyermekvédelem és a szociális ellátás vonatkozásában hol tartanak, milyen további lépésekre lenne szükség akár a szakmai, akár az anyagi megbecsülés területén.
A város jól működő intézményrendszere széles területet lát el, és a napi feladtok mellett választ kell adnia az újonnan megjelenőkre is - hangsúlyozta dr. Cser-Palkovics András. Az elmúlt években nagy előrelépés történt állami döntések és állami finanszírozás mellett az egészségügyben és a pedagógus életpálya modell kapcsán.
„Bízom benne, hogy ez hamarosan a szociális területen is meg fog valósulni, de addig is Székesfehérvár Önkormányzata a lehetőségeihez mérten mindent megtesz annak érdekében, hogy a szakemberek e tekintetben is érezzék a társadalmi megbecsülést. A cafeteria juttatást idén megemeltük 205 ezer forintra, illetve az idei költségvetésben is fenntartottuk a hűségjutalom rendszerét. Az áprilisi közgyűlésen azt javasoljuk majd, hogy a szociális szektorban dolgozók április 1-jétől havi 50 ezer forintos bérkiegészítésben részesüljenek.” – tájékoztatott a városvezető.
A munkacsoport által elkészített javaslatcsomagot Mészáros Attila alpolgármester ismertette. A szakma képviselői széleskörű gondolkodásának köszönhetően az oktatási, képzési, tárgyi és bérfejlesztési témák mellett a támogatói programok bővítése is helyet kapott a javaslatcsomagban. Mint mondta, a szakmai esetmegbeszélések a székesfehérvári kisgyermekekkel foglalkozó észlelő- és jelzőrendszeri intézmények erősítését, a sérülékeny csoportok bántalmazásának felismerését, a bántalmazás megelőzését szolgálják. A májusban induló program elméleti és gyakorlati modulból áll, és 2025 tavaszáig valamennyi önkormányzat által fenntartott bölcsődében és óvodában megvalósul.
A tervek között szerepel a gyermekek átmeneti otthonának létrehozása. Székesfehérváron eddig nem működött ilyen intézmény. A következő hónapokban az önkormányzat megvizsgálja az intézmény létrehozásának tárgyi és személyi feltételeit, az intézmény működtetésének várható költségeit (normatíva-saját erő), az intézmény helyszínét és az ingatlan kialakításának költségeit. Az intézmény megalapításáról a fenti vizsgálatok eredményének tudatában az év végéig hozhatnak döntést.
A települési támogatási programok bővítésével további segítséget nyújtanak a Családok átmeneti otthonában élők részére, valamint bővülne évenként egyszeri támogatással az ápolást segítő települési támogatási program.
A gyermekvédelmi szakellátásban részesülők részére egyszeri, 100.000 forintos támogatást nyújt a város azon 18. életévét betöltött fiatalnak, aki székesfehérvári középiskolában sikeresen befejezte tanulmányait, valamint megvizsgálják a kiléptető lakhatási program bővítését és egyéb támogatási lehetőségeket. Szeretnék elérni, hogy a szakellátásban dolgozók további szakmai támogatásban részesüljenek.
A sajtótájékoztatón Tisztl Henrik, az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ vezetője előremutatónak és sikeresnek nevezte az elmúlt egy hónapban végzett szakmai munkát és reményét fejezte ki, hogy mindez a jövőben is folytatódik. Köszönetet mondott a lehetőségért és a szociális területen dolgozó szakemberek munkájának megbecsüléséért.